--A+

Engelliler engelleri aştı.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜN'DE MUSTAFA SARIGÜL HİMAYELERİNDE ENGELLİLER ÇALIŞTAYI KEMERBURGAZ 'DA GERÇEKLEŞTİ.

ss

Engelsiz, Eşit, Bir Arada Hayat İçin 127 Engelli Dernekleri Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa SARIGÜL'ün
Misafiri olarak 2 günlük Kemerburgaz Antemis Hotel de  Çalıştay gerçekleştirildi.
 
 
       3 Aralık Dünya Engelliler günü İstanbul'da en anlamlı ve geniş kapsamlı kutlandı. Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa SARIGÜL İstanbul'da faaliyet gösteren Engelli Dernekleri başkanları yönetim kurulu üyeleri ile Kemerburgaz Artemiz Hotelde 2 günlük çalıştayda engelli sorunları ele alınarak farklı kutlandı.
Türkiye nin nüfusunun %12.29'unda yaklaşık 9 milyon engelli bireylerin oluşturduğu göz önünde bulunduğunda Engelilikle ilgili konular anne-baba-kardeş- eş çocukları ile 40 milyon kişiyi doğrudan direk ilgilendirmektedir


 Her yıl farklı alanlarda engelliler günü kutlamalarına Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa SARIGÜL Engellilerin sorunları ve engellerini yerinde ve olumlu yönden  çözüm getirilmesi için İstanbul'da faaliyet gösteren çeşitli ilçelerdeki Engelli Derneklerin başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ile 2 günlük Kemerburgaz Engelliler Çalıştayı gerçekleştirmesine ev sahipliği yaptı. 30 Mart Yerel İdareler Seçimlerinde Başta Büyükşehirlerde ve tüm ilçelerde Belediye Meclis üyeliklerine başvurulmasını ve başvuran Engelli Bireylerimiz ve yurttaşlarımızın seçilecek yerlerden sıralamaya konulacağının sözünü vermiştir.
 
İlçelerden derneklerin önünden araçlarla alınarak Kemerburgaz Artemiz Hotele götürülen Dernek bireyleri 2 gün boyunca hem dinlenme eğlenme hem dayanışma tanışma fırsatı bulunmuş hem de 15 madde üzerinde mutakip kalınarak Yerel Yönetimlere sunulmak üzere rapor edilmiştir.
 Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Kahraman EROĞLU tarafından karşılanan  misafirler toplantıda her dernek ayrı ayrı gruplar halinde çalışmalarda bulundu.
Anadolu Yakasında ilçemiz adına Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Ataşehir Belediyesine Engelliler  Kontejanından Meclis Üyesi Aday Adayı olan Birol EKŞİ  yönetim Kurulu Üyeleri Nevzat AĞBULUT, İsmail FİDAN yanı sıra TSD Genel Başkanı Şükrü BOYRAZ'ın yanı sıra Görme Engelliler Derneği Zihinsel Fiziksel Otistik Dernekleri başkanları Federasyonların ve Konfederasyonların yetkili organları katılım yapmıştır.
Toplantı sonrası Tutanaklar ve Raporlar topluca açıklanmış ; Öncelikle erişebilirlikle alakalı ve engellilerle ilgili sorunların başlıca temel ilkeleri ele alınmıştır. 
Toplu yemek yenilmesi ve basın açıklamasıyla toplantı sone ermiştir.

birol ekşi.

 

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu