--A+

Canan Kaftancıoğlu, 325 oy alarak CHP İstanbul il başkanı oldu

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde kazanan Canan Kaftancıoğlu oldu. 325 oy alarak Canan Kaftancıoğlu tekrardan CHP İstanbul İl Başkanı seçildi. 

ss

Mevcut başkan Cemal Canpolat 318 oy alırken seçimi 7 oy farkla kaybetti.

İstanbul Kadıköy Bostancı Gösteri Merkezinde yapılan, CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde konuşmalarından sonra oylamaya geçildi. Kongrede, İstanbul'daki 38 ilçeden seçilen 654 delege oy kullanıyor. 

Milletvekillerinin doğal delege olduğu kongreye çeşitli illerden çok sayıda milletvekili katıldı. 

Cemal Canpolat ile Canan Kaftancıoğlu'nun kıran kırana yarıştığı kongre oylama ile sona erdi.

Salonda oyların sayıldığı sırada iki grup arasında gerginlik yaşandı. Canan Kaftancıoğlu'na ait 60 tane oyun sayılmadığı iddia edildi. 

Kaftancıoğlu'nu destekleyen grup Faşizme karşı omuz omuza sloganları attı.

RESMİ SONUÇLAR AÇIKLANDI

Toplam 6 sandık kuruldu. 643 delegeden 325'inin oyunu alan Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı oldu. Mevcut Başkan Cemal Canpolat ise 318 oyda kaldı.

KAFTANCIOĞLU SÖYLDEĞİMİZ ŞEYLERİ YAPACAĞIZ YAPMAYACAĞIMIZ ŞEYLERİ SÖYLEMEYECEĞİZ

Kaftancıoğlu neticelerin açıklanmasından sonra sahnede bir konuşma yaptı. Kaftancıoğlu, "Biz olacağız demiştim, olduk. Beni örgütüm aday yaptı. Örgütümle kazanacağım demiştim, bu da oldu.

İyi ki varsınız. Hepimiz çok çalıştık. Hepimiz çok yorulduk. Öncelikle Başkanımız Cemal Canpolat ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Biz söylediğimiz şeyleri yapacağız.

Yapmayacağımız şeyi de söylemeyeceğiz.Bu kongre salonundan el ele, kol kola hep birlikte çıkıp, AK PARTİ faşizmini yıkmaya gideceğiz. İnancınız ve güvenciniz için çok teşekkür ederim.

BURANIN KAZANANI KAYBEDENİ YOKTUR

Cemal Canpolat ise şöyle konuştu

Bu partinin birliğe, beraber olmaya ihtiyacı vardır. Biz herkese inat CHP geleneklerine uymaya, divanı da CHP geleneğine uymaya davet ediyorum hala.

Çünkü buranın kazananı, kaybedeni yoktur. Kazanan sevgili kardeşim Canan'ı tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte CHP'yi büyük kitlelerle buluşturur. Biz de sonuna kadar katkımızı ve desteğimizi veririz.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1995 senesinde İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı.

1997 senesinde İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik senelerinde itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. 

Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur.

Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

2011-2012 seneler arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 seneler arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür.

Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı bulunmaktadır.

Kaynak: siyasalyasam

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu