--A+

Topu'nun 81 fiyaskosu.

AK Parti Ataşehir belediye başkan adayı Nimetullah Topu!nun günlerce kamuoyunu oyalayarak açıkladığı 81 proje tam bir fiyasko çıktı,Ataşehir halkının yakından takip ettiği projeleri yine Ataşehir halkı için mercek altına aldık.Buyurun aşağıda okuduktan sonra kararınızı bir kere daha gözden geçirin.

ss

AK Parti Ataşehir belediye başkan adayı Nimetullah Topu!nun günlerce kamuoyunu oyalayarak açıkladığı 81 proje tam bir fiyasko çıktı,

Proje 1-2-3 metro yapımı İstanbul B.Şehir tarafından ya ulaştırma bakanlığına devredilmiştir.

Proje: 4 Bilim merkezi arazisi 8/32 hissesi özel mülk,9/32 hissesi İBB’ye aittir. İmar planında İski hizmet alanında kalmakta. Kısacası cem uzanın seçim vaatlerini aratmamaktadır.

Proje: 5 İçerenköy spor kompleksi yapılacak alanın mülkiyeti İBB’ye aittir. İmar planında bir kısmı ortaöğretim tesis alanı, bir kısmı ise semt spor alanında kalmaktadır.

Proje: 6 Esatpaşa semt pazarı polikliniği mülkiyeti maliye hazinesine aittir. Şu anda ise İETT otobüslerinin son durağı olarak kullanılmaktadır.

Proje: 10 yüksek gerilim hattının yer altına alınması enerji bakanlığına bağlı TEİAŞ müdürlüğü görevidir.

Proje: 13 Emekevler bölge parkı projesi. Daha önce kentsel dönüşüm projesi altında yer alan 110 dönümlük ket parkı yapılacağını belediye başkanı battal İlgezdi açıklamıştı.

Proje: 15 Ataşehir girişi trafik düzenlenmesi ve kavşak yapımı. Söz konusu kavşak yapımı projesi belediye tarafından  hazırlanan ve İBB tarafından onaylanan Ataşehir ulaşım planında ter almaktadır. Belertilen alan ana arter olup İBB görev alanında bulunmaktadır.

Proje 16 spor kompleksi yapacağız dediği yerde imara uygun alan bulunmamaktadır Tamamen hayalden ibaret olup insanları kandırmaktan öteye gitmeyecektir.

Proje:17 17 mahalleye muhtarlık ve ödeme merkezleri yapımı. Mimar Sinan mahallesi hariç tüm mahalle muhtarlık binalarını yapmış bulunmaktayız. mimar Sinan Mah. Muhtarlığı yerinde ise mülkiyet sorunu arz etmektedir. Ayrıca caddece muhtarlık değil ödeme merkezleri ve sağlık merkezi, PTT bank, İSKİ, Ayedaş, Belediye ödeme veznesi, Zabıta birimi, mini bir belediye binası olarak muhtarlıkları donatıyorlar.

Poroje:18 İçerenköy olimpik yüzme havuzu ve spor kompleksi projesi. Bu alanda zaten ulaştırma bakanlığı PTT kurumuna ait bir kapalı spor salonu bulunmaktadır. PTT Kurumu özel bir şirkete kiraya vermiş durumdadır.

Prtoje:21 Dere islah çalışması yapımı. İlçe belediyelerinin yetkiis dışındadır. İlçemizde bulunan derelerle alakalı 2010 yılında İskiye bildirilmiştir çalışmalar başladı. İş biriminden sonra peyzaj düzenlemesi yapılacaktır.

Proje:22 K.Bakkalköy ışıklar alt geçit ve kavşak düzenlenmesi.2012 yılında dalcık yapılması için belediye İBB’ye müracaat yapmıştır. Söz konusu yer ana arter oldu için yetki ve tasarruf, İBB’ye aittir.

Proje:25 Kadın konuk evi. Mevcut belediye kadın konuk evini zaten yapmış halen hizmet vernektedir. Proje:27 Taziye evleri yapımı. Ataşehir belediyesi zaten 2 adet olmak üzre birisi f.paşada diğeri ise Esatpaşada vatandaşların hizmetindedir.        

Poroje:29 Ataşehir aşevi yapımı. Ataşehir belediyesi tarafından 4 yıl önce yapılmış ve tam donanımlı olarak faaliyette bulunmaktadır.

Poroje:31 Fetih, Esatpaşa, Örnek mahallesi tem bağlantı yolu. Bu bağlantı yolu İBB ve Karayolları tarafından yapılacak projedir.

Poroje:34 Doğu Ataşehir ilk ve orta okul yapımı. Okul yapımı yetkisi belediyelerde değildir J

Proje:42 teras yapımı: Sadece söylemden ibarettir. Belirtilen alan Maltepe sınırları içerisinde yer almaktadır. Ayrıca iki bakanlık arasında davalık bir arazidir.

Birçok projeleri halan belediye tarafından uygulanmaktadır ve açıklanan 81 projenin %35 belediyenin bitirmiş olduğu projelere denk gelmesi düşündürücüdür.

 Ataşehir Belediye başkanı ve CHP Belediye başkan adayı Battal İlgezdi ise ayakları yere basan 15 proje tanıtımını basın mensuplarıyla buluşturdu.

Ufuk Bulut

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu