--A+

ABD'de borçlanma krizi aşıldı

ABD Senatosu'nda borç tavanı konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi.

ss

 ABD Senatosu'nda borç tavanı konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi. Böylece gelen haber üzerine piyasalar rahat bir nefes aldı.Amerika Birleşik Devletleri 'nde borçlanma krizi aşılmak üzere olduğu belirtildi..

Kapanan hükümetin tekrar açılması ve borç tavanının yükseltilmesi konusunda Kongre'nin Senato kanadında liderlerin anlaşmaya vardığı bildirldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyetçi Senatör Kelly Ayotte, "Tahmin ettiğim Senato'da anlaşmaya vardılar ama açıklamayı liderler yapacaktır " dedi.

Bu durum üzerine Senato'daki uzlaşıyla ilgili kısa zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor. Gelen uzlaşma haberiyle piyasalar ve Amerikalılar rahat bir nefes aldı. ABD Kongresi'nde Demokratlar ve Cumhuriyetçiler bütçe konusunda uzlaşmaya varamamasıyla başlayan kriz, 1 milyondan fazla devlet memurunun zorunlu izne çıkarılmasına neden olmuştu.

Uzmanların açıklamalarına göre ABD ekonomisine günde 300 milyon dolara mal olan bu krize, 17 Ekim'e kadar son verilmez ise, ABD hükümetinin borçlarını ödeyemez duruma düşebileceği böylece küresel piyasaları olumsuz etkileyebileceği belirtiliyordu. Yeni gelen gelişmelerle birlikte konunun kesinleşeceği belitrilerek yetkililerden bir açıklama yapılması bekleniyor.

  • z Dünya Devi Ataşehir'de Karargah Kurdu...
  • z 8 bacaklı keçi görenleri şaşkına çeviriyor!
  • z DOLUNAY ( AY TUTULMASI)
  • z 529 mazlumu kurtarmak bizim elimizde.
  • z "Tecavüze Uğradım"
  • z Edepsizlikten taş kesilen halk