--A+

Adalet nöbetinde sıra Ataşehir'de

ss

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne konulması, Ataşehir'de de tepkiye neden oldu.

Bizim yaka haber: CumhurıyrtHalkParti Milletvekili Enes Berberoğlu’nun tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne konulmasının ardından CHP İstanbul İl Örgütü tarafından cezaevi’nin önünde dünden beri tutulmaya başlanan ‘Adalet nöbeti’nde bugün sıra Ataşehir’deydi. 39 ilçenin, gençlik kolları ve kadın kolları her gün 10.00-22.00 saatleri arasında cezaevi önünde nöbet tutacak.

Kılıçdaroğlu’nun “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanarak Mltepe Hapishanesi’ne gönderilen Enis Berberoğlu için başlattığı “Adalet” yürüyüşünün yankıları İstanbul’da da devam ediyor. Dün  Maltepe Cezaevi önünde ilk “Adalet” nöbetini tutan CHP Kartal ilçe örgütünün nöbetini bu sabah Ataşehir devraldı.

“25 YILLA CEZALANDIRMAK BASINA GÖZ DAĞIDIR”

Maltepe Cezaevi önünde nöbette bekleyen Ataşehir Belediye Meclis üyesi Süleyman Karadağ yaptığı açıklamada  Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis ile cezalandırılmasının basına bir göz dağı olduğunu söyleyerek şunları ifade etti: “Arkadaşlarla nöbetleşe bekleyeceğiz. Bugün Ataşehir’in sırası. Genel Başkan’ımız İstanbul’a elene kadar bekleyeceğiz.

Bugüne kadar Cumhuriyet tarihinde ilk kez böyle bir şey yapılıyor. 69 yaşında bir genel başkan 450 km yolu katedip demokrasi için mücadele vermesi Türk siyasi tarihinde önemli bir durum. Bu sadece CHP’ lilerin değil, ülkede demokrasiye sahip çıkmak isteyen herkes için önemlidir ve herkesin katkı sağlaması gerekir.

Enis Berberoğlu’nun sınırdan geçen bir TIR için bunu mafya mı gönderiyor, İŞİD’e mi gidiyor, yoksa kaçakçılık mı yapıyor diye sorması gayet normaldir. Basının hakkıdır bunu soruşturmak. Ve bunun 25 yıl ile cezalandırılması basına bir göz dağıdır. Yani bundan sonra yazmayın konuşmayın, bu bölgede ne dönüyorsa dönsün ama gizli olsun demek. Biz milletvekilimizi kamuoyunun desteği ile umuyorum ki tahliye ettireceğiz” diye konuştu.

“BİZLER ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN İSTANBUL AYAĞIYIZ”

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı sekreteri Celal Yalçın ise yaptığı açıklamada: “CHP İstanbul İl örgütü olarak her gün bir ilçemiz burada görevi devralıyor. Ayrıca Maçka Parkı’nda adalet ve özgürlük eylemimiz devam edecek. Bizler gençler, ilçe yönetimi ve Ataşehir örgütü olarak genel başkanımız Kılıçdaroğlu’nun adalet ekseninde başlatmış olduğu yürüyüşün bir ayağını da burada oluşturuyoruz. Biz anlamda ona destek gönderiyoruz. Bizler de bunun İstanbul ayağıyız.

Berberoğlu’nu Belirli noktada bu durumu savunanlar var. Vatan hainliği ile suçlayan da. Ama biz gazeteciliğin özgür haber yapabilme anlayışlarının her yerde olduğunu, sadece Enis Berberoğlu’nun da değil, içeride olan yüzlerce gazetecinin hakkını savunmak için, adaletin tam anlamıyla tecelli etmediği noktada artık “Yeter” diyoruz” dedi.

Maltepe Cezaevi önünde sürecek olan “Adalet” nöbeti, Anadolu Yakası’nın her gün farklı bir ilçesi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü bitene kadar devam edecek.

kaynak: bitaraf 

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu