--A+

Ana Kız Polisi bile çok şaşırttı

İstanbul'da güpegündüz evlere girip hırsızlık yapan elebaşılığını "Ana" lakaplı Azize Ö.(56)' nın yapmış olduğu hırsızlık çetesi gözaltına alındı. 

ss

Çete lideri Azize Ö.'nün kızı Z.Ö.'nün bir kuaförde çalıştığı ve gelen bayanlarla dostluk kurduğu tespit edildi. Z.Ö.'nün yalnız  yaşayan ve sohbet esnasında evde paraları olduğunu belirleyebildiği müşterilerinin bir bahaneyle ev adreslerini öğrendiği, bir defa geldiklerinde ise annesine "Ev boş, hırsızlık yapabilirsiniz." mesajı attığı tespit edildi.

Mesaj gelmesi üzerine adresi alan çete üyelerinin evde kimsenin bulunmadığını bildikleri eve girerek ziynet eşyası ve elektronik eşyaları çaldıkları öğrenildi.

4 şüpheli tutuklanırken, polis firari olan Z.Ö.'yü yakalamak için operasyon devam ediyor.

ÇETE LİDERİ ANA LAKAPLI 56 YAŞINDA BİR BAYAN ÇIKTI

Asayiş şube müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda bir hırsızlık çetesi daha çökertildi. Polis giderek artan şikayetler üzerine yapmış olduğu soruşturmada güvenlik kameralarını kullanarak 4 kişilik şebekeyi tespit etti. 

Beyoğlu'nda iki ayrı adrese yapılan baskında çetenin elebaşı olduğu öğrenilen "Ana" lakaplı Azize Ö. ile hırsızlık yapan Barış T.(22) ile Serhat U.(24) ve Talip B.(23) gözaltına alındı.

Şüphelilerle birlikte iki tabanca, bir av tüfeği ve bunlara ait mermiler, kapıları açmakta kullanılan tornavida, çekiş gibi malzemeler ile bir adet muşta ele geçirildi.

Hırsızlık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yapılan soruşturmada hırsızlık çetesinin mağdurlarını  bulma yöntemi ise deneyimli dedektifleri bile çok şaşırttı. 

4 KİŞİ TUTUKLANDI
 
Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye gönderildi. 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken polis ortadan kaybolan Azile Ö.'nün kızı Z.Ö.'yü yakalamak için operasyon başlattı.

Kaynak: internethaber

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu