--A+

Ataşehir”de Mustafa Sarıgül depremi

Orkestra şefi iş başında.Abdullah Der ”in önderliğinde Göztepe köprüsünde Mustafa Sarıgül ve Ataşehir belediye başkanı Battal İlgezdiyi büyük bir coşkuyla karşıladılar. Otobüsün üstüne çıkan Sarıgül. İlgezdi ve Gamze Akkuş İlgezdi yol buyunca dizilmiş olan vatandaşları selamlayarak coşkuya renk kattılar.

ss

Deniz Gezmiş parkını âdete gelin gibi süsleyen Ataşehir’liler çalınan müzik eşliğinde halaylar çekip gönüllerince eğlendiler.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül yerel seçim çalışmaları kapsamında yaptığı çalışmaları büyük bir titizlikle yürütüyor. Sarıgül'ün bugünkü durağında Ataşehir vardı. Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı'nda kendisini yoğun ilgiyle bekleyen yurttaşlara seslenen Sarıgül,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a sordu: "Sayın Başkanım Topbaş, 10 yıldır İstanbul’da belediye başkanısın. 10 yıldır AKP’li belediyenin imar sorunlarını 1 saatte çözüyorsun da, Ataşehir’in ne günahı var.

Bütün yurttaşlarımıza aynı mesafede olacağız.

Bütün yurttaşlarımı hiç bir siyasi parti farkı gözetmeden saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün burada, barışı görüyorum, özgürlüğü görüyorum, demokrasiyi görüyorum. İstanbul’da bir değişim, dönüşüm anlayışı görüyorum. Bu meydanda Battal İlgezdi Başkanımız’ı, Sacit Eyüboğlu Başkanımız’ı, Mustafa Sarıgül’ü, Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalnız bırakmadınız, Allahım da sizleri yalnız bırakmasın. Şu anda Türkiyemiz’in her noktasında İstanbulumuz’un her noktasında dünyanın bir çok noktasında evlerinde iş yerlerinde, siyasi partilerin ilçe binalarında bizleri evlerinde canlı yayından izlemekte olan bütün yurttaşlarımıza şöylesine bir Ataşehir’den selamlar gönderiyoruz.

"Ataşehir’in ne günahı var"

Şu anda basın mensubu arkadaşlarım, Alibeyköy’den bizi izleyenlere de selam olsun. Alibeyköy’de bizi izleyenlere özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Topbaş’a şu soruyu soruyorum: Sayın Başkanım Topbaş, 10 yıldır İstanbul’da belediye başkanısın. 10 yıldır AKP’li belediyenin imar sorunlarını 1 saatte çözüyorsun da,

Ataşehir’in ne günahı var? 

Şimdi burada başarılı, çalışkan, örfüne bağlı, töresine bağlı, geleneklerine bağlı, inançlara saygı duyan, din, dil, örf, mezhep farkı gözetmeyen, kendisine gelen yurttaşa “Nerede oturuyorsun, hangi siyasi partiye destek veriyorsun?” diye sormayan adı Battal kendisi de İlgezdi, aslanlar gibi kardeşimiz var. Ama kardeşlerim el ele kol kola omuz omuza olacağız. Bizim el ele kol kolamız yandaşlardan yana olmayacak. Biz el ele kol kola derken diyoruz ki başı kapalı kardeşimiz de bizim başı açık kardeşimiz de bizim.

"Sembolik bir rakamla usulen satılacak"

Şimdi iktidar diyor ki “%50 si benim, bana oy verenler benim.” Hayır kardeşlerim biz böyle bir şey diyemeyiz. Sevgili kardeşlerim şöyle bir şey düşünün: İktidarsınız. İktidara gelmeden önce fakire fukaraya söz veriyorsunuz. Diyorsunuz ki “Evinizde rahat outrun, AKP iktidara geliyor.” Daha sonra ne yapıyorsunuz? Karun oluyorsunuz! Bunu Numan Kurtulmuş Bey söylüyor.

2 B ler sembolik bir rakamla sahiplerinr verilecek

Atanızdan, ecdadınızdan, büyüklerinizden size kalan bir eviniz var ve o eviniz de 2B konumunda… Şimdi iktidar diyor ki “Şu kadar paraya ya alırsın ya da ben satarım.” 30 Mart akşamından sonra Allahım’ın huzurunda Mustafa Sarıgül olarak söylüyorum: Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroglu’ndan gerekli desteği aldım, 2B’ler orada kim oturuyorsa, inşallah, sembolik bir rakamla usulen satılacak. Bakın bir şey söyleyeyim..

Aksi takdirde evinizden giderseniz, yuvanızdan giderseniz, komşularınızdan gidersiniz. O müteahhit gelir, siz burayı imara açamazsınız. Çünkü, CHP’ye oy veriyorsunuz, der. Siz evinizden de barkınızdan da uzak kalırsınız. Bakın Ataşehir’de Battal İlgezdi Başkanımız’dan, Ümraniye’de Sacit Eyüboğlu Başkanımız’a, Genel Merkez’de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve biz hepimiz ocakları tüttürmeye geliyoruz.

"Şimdi sefasını siz süreceksiniz"

Ataşehir’in iki tane yanı var. Burada yıllarca cefa çeken, gecekondularda oturan, huzuru arayan kardeşlerimi biliyorum. Onlar cefalarını çektiler. 30 Mart’tan sonra Battal başkanımla beraber Büyükşehir Belediyesi artık Ataşehir’e gelecek. Yıllarca cefasını çektiniz, şimdi sefasını siz süreceksiniz.

"Siz evdeki kutularla meşgulsünüz"

Şöyle bir İstanbul’a baktığımızda, İstanbul’un doğal güzelliği var. İki kıtayı birbirine bağlayan tarihi var. 20 yıldan beri İstanbul Anadolu yakasına kaç tane kongre merkezi yaptınız? Sayın Topbaş ne demişti? “İstanbul Olimpiyatlar’a katılacak” Başbakan uçağına bindi, bütün yandaşları yanına aldı. Gittiler Tokyo’ya. Ama ne yazık ki bizim Libya’daki, Suudi Arabistan’daki din kardeşlerimizin bile gönüllerini kırdılar.

İstanbulu Olimpiyat şehri yapacagı

Buradan soruyorum: 20 yıl oldu, İstanbul Olimpiyat Şehri olacak dediniz. Neden olamadı? Soçi’ye gidiyorsunuz Putin’le görüşüyorsunuz, Allah muhabbetinizi arttırsın. Şu anda Kış Olimpiyatları yapılıyor, ülkemizi temsil eden kardeşlerimiz var. Soruyorum: Koskocaman Türkiye’mizden 7 tane, 6 tane ülkemizi temsil eden kardeşlerimiz var. Koca olimpiyatlara Fransa, İsviçre, Meksika kaç kişi gönderiyor? Siz koca Türkiye’den kaç evladımızı gönderiyorsunuz? Gönderemiyorsunuz çünkü siz bu işlerle meşgul değilsiniz. Siz evdeki kutularla meşgulsünüz.

"Anadolu ve Avrupa Yakası’na kaç tane baraj yaptınız"

Sayın Topbaş Melih Gökçek’e ayak uydurmaya başladı . Diyor ki “Önümüzdeki 5 yılda İstanbul’da 625 km metro yapacağız.” Demokrasiye inanıyorsanız o afişleri kaldırın. 20 yılda 66 km metro yaptın. 5 yılda 625 km metro yapacaksın. Yutmazlar, yemezler! Oyun bitti! Bir gün önce Melen Suyu’nu karşı yakaya geçirirken Sayın Topbaş dedi ki “İstanbul’un 100 yıl su sıkıntısı yok” Kendisi söyledi! Ertesi gün Çevre Bakanı Veysel Eroğlu diyor ki “İstanbul’da su sıkıntısı var.” Acaba hangisinin söylediği doğru? Küresel ısınma ortada.

20 Yıldır su sorununu çözemediler.

Susuzluk tehlikesini bilimadamları söylüyor. Sevgili Kadir Ağabey’im, 20 yıldır iktidardasınız. Peki, 10 yılda Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiniz, hani İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde kaç baraj yaptınız?

Acaba bizim bilgimiz mi yok? Sayın Topbaş’a soruyorum 20 yılda Anadolu ve Avrupa Yakası’na kaç tane baraj yaptınız? Vakit geldi, oyun bitti, oyunu bitirdik. Buradan şunu ifade etmek istiyorum: Toplu ulaşım sosyal demokratların işi. İstanbul’un hesapsız imara açanlar belediyeci olamaz! Mimar olamaz! Şehirci hiç olamaz! İstanbul’u bu kafayla yönetemezler. İstanbul’da önceliğimiz ulaşımdır doğru şehirleşmedir. İstanbul’da önceliğimiz işçilerimizle, emeklilerimizle, engellilerimizle beraber olmaktır. Görme engellilere ayrıca önem vereceğiz. Sizlerden ricam var ne yazık ki internetimizi ileri demokrasi diye yola çıkanlar kesiyorlar. Bazı canlı yayındaki TV’ler sizin sloganlarınızı kesiyorlar. Coşku burada yokmuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Şunu bilsinler: Onlar konuşacaklarını 20 yıldır konuşuyor. Bundan sonra bu meydan konuşacak!

Battal İlgezdi ise Yalancı Topbaş diyerek seslendi

5 yık önce ataşehir yeni bir ilçe olduğunda ne oturacak bir sandalyemiz vardı nede belediye binamız. Bizler sıfırdan bir kent inşa ettik İstanbul büyük şehir belediye başkanı Kadir Topbaş Cuma günü ilçemize Cuma namazı kılmaya gelmiş ve orada bir konuşmasında şöyle demiş. Ataşehirin bir mahallesini imara açın demişim ben diğer mahalleleri imara açmayın demi

Cuma namazı kıl sonra yalan konuşuyor.

Yalancı Kadir topbaş işte elimde o belgeler beş yıldır Ataşehir’e gelmedin şimdi ne oldu da buraya ilgin arttı. Ataşehir halkına sesleniyorum imar sorununu çözeceğim bunun için İstanbul büyük şehir belediyesini kazanmamız lazım sayın Sarıgüle ödünçte olsa oy verin verin ki bizlerde rahat rahat çalışalım dedi.

AK dediler kara çıktı.

Yıldıramazlar bizi diyerek kürsüye gelen Sarıgül İlçe başkanı Hakkı Altınkaynak. Battal İlgezdi ve gamze akkuş İlgezdi’yle Elele kol kola alanda toplanan 50 bin kişiyi selamladı. Battal İlgezdi’ye bu güzel ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti. Battal ilgezdi başarılı işlere imza attı Ataşehir halkı Başkanlarını seviyor ve bu yeni dönemde tekrar görev vermek istiyor. Her zaman benim yanımda olan Battal İlgezdi’ninde ben yanındayım dedi.

Ne TMSF nede başkası gücünüz yetmez bizi durduramayacaksınız, onlar AK dedi Kara çıktılar. Kutudan para çıkarttılar. İnşallah bizim kutumuzdan ise Sarıgüller çıkacak dedi.

ufuk Bulut

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"