--A+

Bakan açıkladı yemek kartları ne olacak?

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: “Yılbaşından hemen sonra taraflar bir araya gelerek makul bir komisyon oranını belirleyip piyasanın sağlıklı işlemesini sağlayacağız. 

ss

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, komisyon oranların yüksek olması sebebiyle boykota varan tartışmalara sebep olan yemek kartları ve çekleriyle ilgili, yılbaşından sonra tarafların bir araya getirileceğini ve makul komisyon oranların belirleneceğini açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’i kabul etti. Basına kapalı olarak yapılan görüşmeden sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Tüfenkci, görüşmeye dair şu bilgileri verdi:

Avrupa Birliği ile yürüttüğümüz projeler, orada karşılaşılan zorluklar ve yeni projeler hakkında Sayın Berger ile bir görüşme gerçekleştirdik. Ayrıca, Gümrük Birliği Anlaşmasının güncellenmesi ve AB ile olan ilişkilerimizi genel çerçeve içerisinde görüşme fırsatı bulduk.

Yemek kartları ile ilgili komisyon tutarların yüksek meblağlara varması sebebiyle piyasada bir sıkıntının olduğunu hatırlatan Tüfenkci, “Bununla ilgili mevzuat noktasında bazı eksiklikler vardı ama mevzuat çıkartmadan neler yapılabilir diye konuştuk. 

Arkadaşlarımız tarafları bir araya getirerek teknik anlamda çalışmalarını sürdürüyorlar. Önümüzdeki yılbaşından hemen sonra da tarafları bir araya getirerek burada makul bir komisyon oranını belirleyip piyasanın sağlıklı işlemesini sağlayacağız.

Kaynak: internethaber

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Doğalgaz Kullanmanın Püf Noktaları
  • z Gayrimenkul Sektöründe Erdal Pınar İle Söyleşi
  • z Karamehmet'in borcu bitecek gibi değil!
  • z Konut Satışında Patlama
  • z Cemaatin bankasına Borsa şoku! FLAŞ HABER
  • z Andromeda Gold'a yeşil bina sertifikası