--A+

Başbakan uyardı büyük bir felaket olacak

Başbakan Binali Yıldırım cuma çıkışında tarihi Kudüs kararını açıkladı. Yıldırım ''ABD yönetimi alınan bu karardan vazgeçmezse bu bölge için büyük bir felaketin başlangıcı olacaktır.

ss

Başbakan Binali Yıldırım, Dün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda alınan tarihi Kudüs kararını değerlendirdi.

Cuma namazı gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Binali Yıldırım, Birleşmiş Milletler'de dün yapılan Kudüs oylamasını değerlendirdi. 

BU ABD'YE AÇIK BİR MESAJ

Kudüs kararı tarihi bir karardır. BM Genel Kurulu'nda açık ara farkla ABD Başkanı'nın tek taraflı aldığı uluslararası hukuka, BM'nin daha evvelki kararlarına tamamen ters olan bu karar üye ülkelerin büyük bir çoğunluğu tarafından uygun görülmemiş ve kabul edilmemiştir. Bu ABD'ye açık bir mesajdır.

BÜYÜK BİR FELAKETİN BAŞLANGICI OLUR
 
Ümit ederim ki ABD yönetimi alınan bu kararı doğru okur ve yanlış verdiği bu karardan bir an evvel vazgeçer. İsrail ve Filistin arasında yarım asıra varan anlaşmazlık büyük acılara sebep olmuş. Bu acıların devam etmemesi gerekir. Yeni bir sorun alanının ortaya çıkarılması insanlık için bölge için büyük bir felaketin başlangıcı olacaktır.

ABD YALNIZ KALDI

Türkiye baştan beri, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde bu konuda çok aktif ve öncü bir rol üstlendi. İİT dönem başkanı Türkiye, dönem başkanı sıfatı ile, sayın Cumhurbaşkanımız bütün İslam ülkelerini olağanüstü zirveye davet etti. 

12 Aralık'ta, ABD'nin 6 Aralık'ta almış olduğu karara karşı çok büyük bir tepki verilmiş oldu. ABD Genel Kurul'da da yalnız kaldı, bütün tehditlere rağmen.

Kaynak: internethaber

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"