--A+

Burhan Kuzu Ataşehir'de AK Parti 2023 hedefini anlattı

Başkanlık sisteminin artılarını anlatmak amacıyla Prof. Dr. Bedri Ömrüuzun, TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu konferansta konuşma gerçekleştirdi.

ss

Burhan Kuzu Ataşehir'de AK Parti  2023 hedefini anlattı

Başkanlık sisteminin artılarını anlatmak amacıyla Prof. Dr. Bedri Ömrüuzun, TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu konferansta konuşma gerçekleştirdi.

AKP Sorumlu Milletvekili Muhammed Bilal Macit ve Milletvekili adayı Alev Dedegül'de konferansa katıldı. Saat 20:00'da başlayan konferans 2 saat sürdü. Mustafa Naim Yağcı'nın açılış konuşmasıyla başlayan konferansta Muhammed Bilal Macit ve Alev Dedegül'de selamlama konuşması yaptılar. Dedegül AKP için "Bu kadar bilgi, bu kadar tecrübe, donanım ile sonunda saha çalışmalarımızda rahat olmamıza vesile oluyor." dedi.

Başkanlık gelmezse 2023'ü unutun!

Burhan KUZU, 2023 ve başkanlık sistemi için şunları söyledi: “Açık  söylüyorum, eğer ülkemiz başkanlık modeline geçmezse koalisyon,  o tablo Türkiye’ye bir daha gelirse 2023’üde unutun ve Türkiye bugün Avrupa’da gördüğümüz ekonomik kriz geçiren ülkelerin durumuna düşer.”

"Diktatörlüğün panzehiri başkanlık sistemidir"

"Başkanlık sistemin eyalet, federal ve özerk yapılanmalarla uzaktan yakından alakası yok. Bu yapılanmalar istenirse şimdiki parlamenter sisteme bile gelebilir. Diğer partiler de parlamentoda olur. Ama hükümet kurabilmeleri için o 2 partiyi bitirmeleri gerekir. Amerika’da böyledir. Türkiye’de sol kesim başkanlık sistemine yanaşmaz, neden? Diktatörlük gelir. Bırak Allahını seversen, beni kandıramazsın. Diktatörlük bu tür sistemlerde olur. Diktatörlüğün panzehri başkanlık modelidir. Türkiye’de sol, bugünkü yapılanmayla iktidara gelemez, ama çağın gereği olan sol kesim olursa başkanlık modeliyle pekala gelebilir.”

Burhan Kuzu Kimdir?

Ortaokul ve liseyi Develi'de bitirdi. Liseyi okul birincisi olarak tamamlar ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne kaydını yapar. Öğrenimini yarıda keser ve hukuk okumaya başlar. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olur. Tekirdağ'da kaymakamlık stajını tamamlar ve öğrenim yaptığı fakültede öğretim üyesi olur. Kazandığı Avrupa Konseyi Bursu ile 1980 yılında Paris'e araştırmacı olarak gider. 1983 yılında evlenen ve ülkesine dönen Burhan Kuzu 2 çocuk babasıdır. 1984 yılında doktorasını bitirir. 1989 yılında doçent ünvanı alır. 1998 yılında Hukuk Profesörü olur. 28 Şubat sürecinde zamanının İstanbul Büyükşehir Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşadığı şiir krizinde hukuki savunumunu yapar. Burhan Kuzu 22. dönem milletvekilliğinde TBMM Anayasa Komisyon Başkanlığı görevini yürütür. Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlık yolunu açan isimlerin başındadır. 22 yıl boyunca polis okullarında ders vermiştir. Hala TBMM Anayasa Komisyon Başkanlığı görevindedir. 

"Seçimde bizim bizden alacağımız oyumuz yok. Başkasından alacağız."

Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başbakanına iletişim danışmanlığı yapan Prof. Dr. Bedri Ömrüuzun konuşmasında iletişimin temel yönlerini aktardı. Uzmanlık alanı doğru iletişim, kişisel gelişim ve aile içi iletişim olan Ömrüuzun konferansta iletişim hakkında katılımcılara tüyolar verdi. 7 Haziran seçiminin önemine değinen Ömrüuzun başkanlara ve adaylara herşeyden önce olumlu bir algı yaratmaları gerektiğini söyledi. Bu konuda "Biz bu seçimi alacağız. Biz bir önceki seçimden daha fazla oy alacağız. Sokağa çıktığımız zaman özgüvenli yürüyeceğiz. Bu mesajları beyninizde oturtmalısınız." dedi. AKP'nin seçim çalışmaları için "Bizim bizden alacağımız oyumuz yok. Biz başkasından alacağız. Bu yüzden kendimizi ifade edeceğiz, tanıtacağız ve asla sinirlenmeyeceğiz." dedi.

Mustafa Naim Yağcı'nın gündeminde Genel Seçim vardı.

Ataşehir İlçe Başkanı Mustafa Naim Yağcı da konferansta yer aldı. Yağcı "7 Haziran Genel Seçimine 46 gün gibi kısa bir süre kaldı. Ak Parti'nin kurulduğu ve iktidara geldiği günden bu yana seçim dönemlerinde topyekün, arka planda ise bazen aşikar bazen sinsi bir şekilde AKP'yi idareden ve hükümetten el çektirmek için tehdit, şantaj ve suikast girişimleri, muhtıra ve darbe girişimlerine yeltenildi. Şükürler olsun ki bu hareketin sağlam liderinin dimdik, cesur duruşu ve bir an dahi geri adım atmayışı ve AKP'nin arkasındaki halk desteği alçakça girişimlerin başarıya ulaşmasını engelledi. Ancak bu süreçte Ak Parti ve güçlü Türkiye karşıtlarına her geçen gün şer odakları, gafil kitleler, işbirlikçiler, ayrıcalıklı guruplar, vatan hainleri arttı. İşte bu seçim tüm kirli, açık ve gizli ittifakların tamamının son bir hamle yapmak suretiyle AKP karşısında birleştiği, hedefinin ise iktidar olmayıp Ak Partiyi zayıflatmak olduğu bir seçim olarak karşımızda duruyor. Böyle zorlu bir seçimin arifesindeyken hepimizin sorumluluğu bir kat daha artıyor. Seçmenlerle ilişkilerimizi daha doğru yapmalıyız. Başkanlık sistemini de daha iyi anlatmalıyız." açıklamalarını yaptı.

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"