--A+

CHP Millet vekili A. Adayları listesi şekilleniyor.

CHP”de etki gücü açısından İstanbul il başkanı genel Başkanı ve genel sekreterden sonra gelirdi”¦ Aslında genel sekreterin biraz gücü azaldı ama hala İstanbul”u üçüncü sırada sayabilirsiniz”¦ Hiç şüphesiz partinin iki güçlü adamı olarak da örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısı ile yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısını sayabilirsiniz

ss

Parti içi etkinliğe dalmadan İstanbul’un önemi hatırlatmakla yetinelim… Şimdi bu kadar önemli bir koltuğu Murat Karayalçın gibi önemli bir isim atandı… Murat Karayalçın artıbir’de Celal Toprak ile yaptığı söyleşide bunun özel bir durum olduğunu bir kaç kez vurguladı. Aynı programda bir başka önemli noktanın da altını çizdi…
– Önerileri değerlendirdik ama il yönetimi listesini biz yaptık. Zaten doğal olan da bu. Biz İstanbul’a karışılmasını eleştiriken aynı şeyi kendimiz mi yapacaktık.
Açıklanan liste Murat Karayalçın’ı doğruluyor.
Öyle bir liste ki milli takım gibi… Çok etkili isimlerden oluşmuş bir liste yapılmış. Zaman az ama listede etkin isimler çok… Bu nedenle seçimler CHP İstanbul’da iyi hazırlanacak gibi görünüyor.
Murat Karayalçın bu defa tecrübesini konuşturmuş… Kemal Kılıçdaroğlu da belki genel başkanlık dönemindeki en radikal adımlardan birini atarak İstanbul için doğru bir seçenek ortaya koymuş.
Liste de kimler var… İşte size partinin tecrübeli isimlerinin süzgecinden geçirerek yaptığımız ortak akıl analizi küçük bir demet…
. Sait Yılmaz : Karadenizli İşadamları Derneği kurucusu. Karadenzlileri çok iyi tanır…. Siyasetin uçlarında yer almadı. Merkez sağ ile ilişkileri çok iyidir.
. Tayfun İşbilen : Bilişimi iyi bilir… Bir türlü tam olarak oturtamadığı partinin bilişim altyapısını bu defa kökten çözecektir… Kolları sıvadığını biliyor ve duyuyoruz..
. Şerdil Dara Odabaşı : Önceki yönetim döneminin bilgilerine vakıf. Avukat, önemli bir köprü… Çalışkanlığı dost düşman herkes tarafından bilinir.
. Ail Fatinoğlu : Bir siyaset aşığı. Başarılı bir sanayici… Dünyanın dört bir tarafına ihracat yapmayı başarmış, markasını uluslararası arenaya taşımış bir isim. Şimdi CHP markası için ter dökecek.
. Fuat Keskin : Hasan Fehmi Güneşler zamanından beri politika yapan bir isim…. Yanlış anlamayın o zamanlar daha genç bir delikanlı idi… Şimdi tecrübeli bir delikanlı. Murat Karayalçın’ın işinin kolaylaştıracak önemli isimlerden biri… 24 saat çalışacak bir isim.
. Ali Mutlu Köylüoğlu : Listede herkes bu ismi sürpriz buldu… Ama Karayalçın’ı tanıyanlar bu ismi seçeceğini baştan biliyordu… Ali Mutlu, sosyal demokrat hareketin efsane isimlerinden Azimet Köylüoğlu’nun oğlu… Türkiye’nin geleceğini damga vuracak gençlerden biri… Müthiş projelere sahip. Bu projelerden biri hayata geçse neden bizim facebook’umuz yok diye hayıflanmayız.
.. Oğuz Soydan : Türkiye’de modern kentlerin babası olan TÜRKKENT’te Murat Karayalçın’ın sağ koluydu… Sonra siyasette Karayalçın’a destek verdi. Son dönemde dışlama politikanın bir parçası olarak küstürüldü. O da bu defa şahsen yeni kent parçaları yapmaya başladı… Başarılı bir kent tasarımcısı,. Yeni kentler konusunda uzman en önemlisi Murat Karayalçın’ın iyi günde kötü günde hep yanında olan bir isim.
. Ali Cihat Işık : Geçmişin gençlik liderlerinden. Gezi gençliğinin enerjisini CHP aktarmak için ondan faydalanmak mümkün. Üsküdar ilçe başkanlığı döneminde başarılı projelere imza attı. Ve en önemlisi Artvinli…


. Kenan Sönmez : Listenin en tecrübeli isimlerinden vekillik yapmış, bir dönem sol kanat olarak bilinen kesimin il başkanı adayı oldu.
. Ali Rıza Yıldırım: Sevilen ve başarılı bir işadama. Ataşehir’de CHP’nin seçim kazanmasında büyük katkısı oldu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin geçen dönem başarılı olmasında destek veren isimlerdendi.
. Mehmet Sevim : Eyüp’te seçimin kıl payı noktasına getirmesinde büyük payı oldu. Belediye konusunda tecrübeli bir isim..
Esin Erkonak Güneş : Bu kadar sol kesimden gelen ismin olduğu listede kahvesini mutlaka Starbucks’ta içen bir isim… Twiter adresinde Kemal Kılıçdaroğlu ile resmi bulunuyor.
. Şeyma Dumrul : Aktivist… Çevreci. Her gün eylemde. Karayalçın’ın çevreci eylemlarla kolu kanadı olacak. Sivil toplum örgütlerini bu protestolara katılması noktasında etkin olabilir.
Kısa bir bilgi sunduktan sonra Karayalçın listesi ile ilgili… listenin son halini de aşağıda sizlerle paylaşalım…
1-Tayfun İşbilen

2-Şerdil Dara Odabaşı

3- Ali Haydar Kahraman
4- Yıldırım Öztürk
5- Mehmet Aslan
6- Mehmet Diribaş
7- Hatice Almaca
8- Ekrem Arslan
9 – Adnan "ufuk Bulut"
10- Esma Tülin Candemir
11- Veli Coşkun
12- Cemal Coşkun
13- Barbaros Dinçer
14- Şeyma Dumrul
15- Yusuf Erciyas
16- Ergün Egin
17- Nazan Ekinci
18- Esin Güneş Erkonak
19 – Semra Engin
20- Nimet Elif Uluğ
21- Ali Rıza Yıldırım
22- Sait Yılmaz
23- Ferhat Epözdemir
24- Sacit Eyüpoğlu
25- Ali Fatinoğlu
26- Ülkü Güdük
27- Ali Cihat Işık
28- Şükrü Serdar Kantarcı
29- Fuat Keskin
30- İlhan Koç
31- Serhan Kotil
32- Emrah Köksal
33- Ali Mutlu Köylüoğlu
34- Zeynep Gönenç Parmaksızoğlu
35- Çağdaş Murat Sabancı
36- Mehmet Sevim
37- Hüseyin Sınırtaş
38- Oğuz Soydan
39- Yusuf Kenan Sönmez
40- Yasemin Ulusan

 

 

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"