--A+

Çölyaklılar Maltepe’de bir araya geliyor

Türkiye’nin ilk çölyak dostu belediyesi olan Maltepe Belediyesi, 2. Ulusal Çölyak ve Gluten Duyarlılığı paneline ev sahipliği yapacak. 

ss

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinlikte, ilgili firmalar kuracakları stantlarda vatandaşlara, glutensiz ürünler de ikram edilecek. 

Türkiye’nin ilk çölyak dostu belediyesi unvanına sahip olan Maltepe Belediyesi, ikinci defa çölyaklıları ve çölyak dostlarını buluşturacak. 

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da katılacağı etkinlikte, Glutensiz Hayat Derneği Başkanı Tülin Ünal, Glutensiz Hayat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İlknur Şengül Akbulut, Gastroenterolog Yrd. Doç. Dr. Hakan Güveli, Antalya Çölyak Derneği Başkanı Hakan Yılmaz, Şanlıurfa Çölyak Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Doğan ve Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği Başkanı Halim Şivecan ile çölyaklılar ve çölyak dostları yer alacak. Sanatçı Ufuk Eral’ın Fotoğraflarla Glutensiz Hayat” slaytlarının da yer alacağı etkinlikte, Füsun Batum’un yönetimindeki Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve pop sanatçısı Hakan Ergün de bir konser verecek.

GLUTEN YOK HAYAT VAR

Gluten Yok Hayat Var” sloganıyla yapılan etkinlikte, çölyak ve glutensiz beslenme konusunda genel bir bilgilendirme yapılacak. Glutensiz hayat hakkında merak edilen soruların da yanıt bulacağı etkinlikte, Tülay Düztaş’ın açılış konuşmasının ardından Dr. İlknur Şengül Akbulut’un moderatörlüğünde bir panel düzenlenecek.

Panelde Gastroenterolog Yrd. Doç. Dr. Hakan Güveli bir sunum yapacak. Ayrıca Türkiye’deki çölyak derneklerini temsilen Şanlıurfa Çölyak Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Doğan ve Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği Başkanı Halim Şivecan,  TBMM’de devam eden Çölyak Araştırma Komisyonu hakkında bilgi verecek. Etkinlikte çölyak ve çölyak dostları, komisyona iletilmesini istedikleri soruları da belirleyecek. 

Etkinlik öncesinde Glutensiz Hayat Derneği çölyaklılara ve gluten duyarlılığı olanlara rozet takılacak.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Çocuğunuza Cüzdan Alın
  • z Sizi hasta eden şey, iyileştirebilir de...
  • z Türkiye'de Vegan ve Vejeteryan
  • z Hastalığına Çare Aranıyor!
  • z Kan ağlayan ağaç her derde deva..
  • z Bu ağaca sakın yaklaşmayın! Dokunanı öldürüyor