--A+

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Hülya Avşar'a 'koca mesajı'

Cübbeli Ahmet Hoca, İzzet Çapa ile yaptığı röportajda Hülya Avşar'ın 'Koca Arıyorum' haberine yanıt verdi. Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Hürriyet gazetesinden İzzet Çapa ile yaptığı röportajda magazin dünyası ile ilgili sorulara cevap verdi.Özellikle Hülya Avşar”ın ”˜Koca arıyorum” manşetine değinen Cübbeli Ahmet Hoca , “Sevgili arıyorum” deseydi cevabım ”˜halt etmiş” olurdu” dedi.

ss

 İşte o röportajdan bazı satır başları:,

* Hazır sizi bulmuşken kaldığımız yerden bir-iki magazin sorusu soralım hocam. Gazetelerde "Koca arıyorum" manşetiyle Hülya Avşar'ın boy boy fotoğrafları çıktı.

- "Koca arıyorum" demişse ne mutlu. Kadın "Sevgili arıyorum" deseydi cevabım "Halt etmiş" olurdu. En nihayetinde nikâh istiyor, bunun ne haramı ne de günahı vardır.

* Hocam bu kadar ılımlı ve hoşgörülüsünüz, nasıl oldu da İlyas Salman'la kavga ettiniz?

- Kavga falan etmedim ki. Onun arkamdan ileri geri konuştuğunu söylüyorlar ama ben tek kelimesini bile duymadım. Güya şalvarıma, cübbeme, kılık kıyafetime sinirlenmiş. Eğer doğruysa bu kendi hazımsızlığı ve kültürsüzlüğündendir. Çünkü ben razı olmadığım durumlar bile söz konusuysa, kimsenin kılık kıyafetinden bağırıp çağıracak kadar rahatsız olmam, küpeli de görsem, eşcinsel de görsem "Ulan siz ne yapıyorsunuz?" demem.

* Yakın zamanlarda ünlüler dünyasına uyuşturucu operasyonu yapıldı. İslamiyet'in uyuşturucuya bakışı nedir?

- Esrar, aklı giderici bir maddedir, haramdır. Azı çoğu yoktur, haramdır fıkıhta. Kafa bulmayacak kadar içki içmenin de haram olduğu gibi uyuşturucunun da esrarın da zerresi bile haramdır.

* Cehaletime verin bilmiyorum. İçen dinden çıkar mı?

- Afedersin zina da yapsa dinden çıkmaz bir insan. Bir insan günahını günah bildiği müddetçe babasını kesse kafir diyemezsin ona. "Nefsime hakim olamadım, kestim. Haram yaptım" dediği takdirde dinden çıkmaz insan ama "Ama hak etmişti, iyi ki yaptım" derse kafir olur.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Taptığım Babamla Şimdi İki Yabancıyız
  • z İngilizce en iyi nasıl öğrenilir?
  • z Küçük Elif'in Büyük Başarısı
  • z dansçılar Ataşehir'de.
  • z Bosna'dan İstanbul'a "Yenge Geliyor"
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı