--A+

DİYARBAKIR SEMALARI UÇURTMALARLA ŞENLENECEK

ss

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi başkanlığının Kırklar Dağı'nda düzenleyeceği uçurtma şenliği, Diyarbakır semalarını süsleyecek. 

 

Türkiye’yi uluslararası uçurtma festivallerinde birbirinden ilginç modellerdeki uçurtmaları ile başarıyla temsil eden Türk Uçurtma Takımı bu kez gösterilerini Güneydoğu'ya taşıdı.   Türk Uçurtma Takımı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, 14 Kasım 2020 Cumartesi günü düzenlenecek olan uçurtma şenliğine katılacak.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Bilgi Evi çocuklarının katılacağı, şenlikte yüzlerce uçurtma gökyüzüne havalanacak.  60 m2’lik dev Türk Bayrağı uçurtma ve 100 m2’lik Türkiye’nin en büyük uçurtmasının da aralarında yer aldığı 20’ye yakın ilginç gösteri uçurtması bu kez Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi uçurtma şenliğinde gökyüzü ile buluşacak. 

 

Türk Uçurtma Takımı olarak ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmeye çalıştıklarını, aynı zamanda yurt içinde de etkinlikler düzenlediklerini belirten İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı ve Türk Uçurtma Takımı kaptanı Mehmet Naci Aköz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

 

"Bugüne kadar Uzakdoğu’dan Afrika’ya, Asya’dan Avrupa’ya çok sayıda ülkede düzenlenen uçurtma festivaline katıldık, koleksiyonumuzdaki uçurtmalarla gösteriler yapıp bayrağımızı gökyüzünde dalgalandırdık.

 

Aynı gösterileri çeşitli zamanlarda yurt içinde farklı şehirlerde de gerçekleştiriyoruz. Bugün yolumuz güneydoğuya düştü ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin uçurtma şenliğinde uçurtmalarımız Diyarbakır’da gökyüzü ile buluşacak

 

Ayrıca belirtmem gerekirse uçurtmanın peşinde gezdiğimiz ülkeler, şehirler içine Diyarbakır’ı eklemek, bu vesileyle ülkemizi en güzel şehirlerinden birisini gezme ve görme fırsatını bulmuş olmaktan dolayı ekip olarak çok mutluyuz.

 

Bu vesile ile güneydoğumuzun binlerce yıllık kültürel atmosferini, tarihini görmüş olmaktan, yöresel yemeklerini tatmaktan ve misafirperver Anadolu insanımızın yakınlığını görmüş olmaktan da ayrıca mutluyuz, bundan dolayı konuk olduğumuz Diyarbakır’a  teşekkür ediyoruz."

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.