--A+

Dikkat çeken o sözler: Bugünlerde başka film çeviriyorlar

Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'yi 15 Temmuz'da dize getiremeyenler, bugünlerde başka bir film çeviriyor. Ekonomiyle, baskılarla, kriz senaryoları ile bu milleti dize getireceklerini zannediyorlar.

ss

Başbakan Yıldırım, 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisinde konuşma yaptı.

Başbakan Yıldırım'konuşmasına şöyle devam etti:

TRAFİK GÜVENLİĞİ AÇISINDAN GELDİĞİMİZ NOKTAYI YETERLİ GÖRMÜYORUZ
 
Araba sürmek her zaman zevkli bir şey değil. Kaza Allah göstermesin meydana gelebiliyor. Trafik güvenliği açısından geldiğimiz noktayı yeterli görmüyoruz. Trafik kazalarında ölümlü kazalardaki can kaybını yüzde 30, son 15 yılda aşağı çektik. Bölünmüş yolları alırsak sadece bu oran daha yüksek. Yüzde 62. 

BÖLÜNMÜŞ YOLLAR HAYAT KURTARIYOR

Bölünmüş yollar hayat kurtarıyor. 2003'senesinde kaza yerinde yaşamlarını yitirenler sayısı 4000'e yakındı. 

Bugün de aynı. Neye rağmen? Trafikteki araç sayısı yüzde 130 arttı. Yolculuk miktarı 3 kat daha arttı. 2 milyona yaklaştı, 500 binden. Ölümlü kazalardaki sayı neredeyse sabit kaldı. Bu başlı başına, senede ortalama 8 bin insanın hayatını kurtarmaktır.

Hedef sıfır ölümlü kaza. Bazı ülkeler bunu başardı fakat bizim önümüzde daha çok yol var. Çözüm; eğitim, eğitim, eğitim. İnsan hatasını azaltmanın hatta sıfıra indirmenin yolu eğitimden geçiyor. 

15 TEMMUZ'DA TÜRKİYE'Yİ DİZE GETİREMEYENLER BUGÜNLERDE BAŞKA BİR FİLM ÇEVİRİYOR

Türkiye'ye 15 Temmuz'da Türkiye'yi dize getiremeyenler, bugünlerde başka bir film çeviriyor. Ekonomiyle, baskılarla, kriz senaryoları ile bu milleti dize getireceklerini zannediyorlar. Bu millet Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Kut-ül Amare'de ders vere vere bugünlere geldi. 

Kaynak: internethaber

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"