--A+

Dünyaca ünlü soprano Zehra Yıldız Kartal’da bir kez daha anıldı

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Almanya’da bulunan Heidelberg Operası’nda temsil sonrası geçirdiği beyin kanaması sebebiyle 12 Aralık 1997’de yaşamını yitiren soprano Zehra Yıldız için bir anma gecesi yapıldı. 

ss

Kartal Belediyesi ve Zehra Yıldız Kültür ve Sanat Vakfı’nın işbirliğiyle yapılan anma gecesi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Geceye Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Av. Celal Ülgen, Gazeteci - yazar Mustafa Mutlu, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri, birim müdürleri, CHP Kartal Gençlik Kolları, Kartal’da bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Zehra Yıldız Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Zehra Yıldız’ın eşi olan Süha Yıldız ile yüzlerce sanatsever Kartallı katıldı.

Bu sene 20’incisi yapılan anma gecesinde piyanist Gökhan Aybulus’un eşlik ettiği sanatçılar, birbirinden güzel opera eserlerini seslendirdi. 

Konserde, Türk operasının genç yıldızları Bengisu Çimen, Elif Tuğba Tekışık, Kaan Buldular ve. Noyan Coşkun, seslerini ustaca kullanarak izleyenleri adeta mest etti. 

Şenis Aybulus, Gülen Ege Serter, Elena Ünaldı ve Mutlu Varlık Kocaali’den oluşan Nemeth Quartet adlı grubun, konserin ikinci bölümünde sahne aldığı etkinlikte açılış konuşmasını yapan Zehra Yıldız Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı ve Zehra Yıldız’ın eşi Süha Yıldız, “Bu akşam vakıf olarak 20’incisini gerçekleştirdiğimiz Zehra Yıldız’ı Anma gecemize hoş geldiniz. 

Zehra, fiziki olarak aramızdan ayrılmış olabilir fakat onun işine olan saygısı, çalışma disiplini, sanata olan tutkusu, genç kuşaklara mutlaka iletilmeli diye düşünüyorum ve Zehra Yıldız adı sanat dünyasında var olmalı. 

Bu gece burada olmamızı sağlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve Kartal Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Kartal’a opera binası kesinlikle şart

Konuşmasında sanatın değerini ne kadar çok önemli olduğunu söyleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da bir opera binası yapmak için çalışma yaptıklarını söyledi.

Zehra Yıldız, önemli bir opera sanatçısıydı. Değerli bir sanatçıyı Kartal’da anmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gecenin sonunda Zehra Yıldız Vakfı Başkanı Süha Yıldız, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e Zehra Yıldız’ın fotoğrafın olduğu bir tablo takdim etti. 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de Yıldız’a çiçek takdiminde bulundu.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Taptığım Babamla Şimdi İki Yabancıyız
  • z İngilizce en iyi nasıl öğrenilir?
  • z Küçük Elif'in Büyük Başarısı
  • z dansçılar Ataşehir'de.
  • z Bosna'dan İstanbul'a "Yenge Geliyor"
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı