--A+

Engelli Bakan istiyorlar...

ss

Merhabalar 
"Engelli bakan istiyoruz" Kampanyamızın basın açıklaması 14 Mayıs Pazar günü Üsküdar Marmararay önünde üç (3) Federasyon, yirmi (20) STK  Üskdar halkı ve birçok engelli  vatandaşın yoğun katılımı ile gerçekleşti. 

.Sevgi Seli Derneği Genel Başkanı Sn. Fahri KOL'un  önderliğinde 2 ay önce  birçok federasyon ve Derneğin bir araya gelmesi ile  Engelli Bakan istiyoruz platformu oluşturuldu. Basın açılamasına Stk başkanları, engelli üyeler ve Üsküdar halkı yoğun ilgi gösterdi. Program Platform Başkanı Sn.Fahri Kol beyin açılış konuşması ile başladı.

Başkan Fahri KOL selamlama konuşması yaparak  konuşmalarına Türkiye de 10 binin üzerinde engelli var aileleri ile birlikte 40 milyona kişiye tekabül etmektedir. Bu büyük kitlenin sorunlarını daha hızlı çözüm üretilmesi için  bizi en  iyi anlayan damdan düşen bir engelli bir bakan olmalıdır diyerek konuya vurgu yaptı.

Aile ve sosyal  Bakanlığımızın takdire değer çok güzel çalışmaları var. Ancak Aile kavramı bütün Türkiyeyi hepimizi kapsamaktadır. Dolaysıyla ile engelliler bu geniş ve büyük denizin içinde yeterince görülememektedir. 

Temsilen Kabinede bir Engelli Bakanın olması gerektiğini düşünmekteyiz. Kabinede her kesimi temsil eden Erkeği kadını Lazı Kürtü varken neden engelli bir bakan olmasın, engellilerin yaşadığı sıkıntıları engelli bakanımızın daha iyi anlayacağını ve daha hızlı çözüm üreteceği kanaatindeyiz. Platform Başkanı Fahri KOL un konuşması sürekli Engelli Bakan istiyoruz sloganları ile sürekli kesilerek  desteklendi.Başkan konuşmalarına Avrupa ülkelerinin bir çoğunda engelli bakan varken gelişen büyük Türkiye'de neden olmasın. Bizim neyimiz eksik.Çok Değerli donanımlı Engelli vekillerimiz bu işin piri STK Federasyon başkanı arkadaşlarımız var. 

Bu arkadaşlarımızdan  Bakanda olur Valide, İnşallah 2019 yerel seçiminde Siyasi büyüklerimiz Belediye başkanı aday gösterilir bizde halk olarak STK lar olarak destekler seçeriz. Hangi siyasi görüşten Partiden olursa olsun yeter ki Engelli olsun biz en iyi biz anlarız engelli aday çıktığı takdirde olan gücümüzle destekleyeceğiz. Tabiki HDP hariç. Tek isteğimiz önümüzdeki Siyasi Engeller kalksın seçilmek için imkan verilsin. en iyi hizmeti ülkemiz için yaparız. diyerek konuşmalar sloganlar uzun süre devam etti.Konuşmak için söz Alan Ataşehir Birlik Platformu Başkanı Uzm. Dr. Osman Arikan, UGADER Başkanı Sn. Sevda Yılmaz, EHED Başkanı Bakan Muşaviri Ayhan Metin, Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Dağ,Sivas Akder Genel Sekreteri Şüle Polat ve ismini yazamadığımız bir çok dernek başkanın konuşması ile program gec saatlere kadar devam etti.

 Kapanış konuşmasını yapmak üzere tekrar  Genel Başkan Fahri KOL kürsüye davet edilerek Kampanya süreci devam edeceğini bir çok bölgede çalışmalarımızın devam edeceğini bildirdi "Pes Etmeyenler Daima Kazanır"Sözü ille Kampanyamızı Ankara'ya Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza taşıyacaklarını anlatarak  Allah'ın izni ile siyasi büyüklerimiz bizi anlayışla karşılayacağını ve hedefimize ulaşacağımızı ümit ediyoruz 10 Milyon Engelli için Engelli Bakan istiyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bizim yaka gaetesi

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu