--A+

Folklor gençlik kulübü kartallılara görsel şölen yaşattı

Kartal Folklor Gençlik ve Spor Kulübü, Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde yaptığı halk oyunları gösterisiyle Kartallılara müthiş bir görsel yaşattı.

ss

Kartal halkı büyük ilgi gösterdiği ve salon tamamen tıklım tıklım doldu gösteriyi izlemeye gelenler arasında Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Gürsel Öğüt, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartal Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Kazım Karadağ da hazır olarak bulundu.


 
Kartal Folklor Gençlik ve Spor Kulübü, gösteride sergiledikleri Türkiye'nin her yöresine ait danslarla Kartallı izleyiciden tam not aldı. 

Topluluk, özellikle Aydın, Kırklareli, Halay, Roman, Köçek, Oryantal, Aşuk ile Maşuk ve Karadeniz oyunları ile seyircilerin büyük beğenisini topladı. 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, gösteriden sonra Kartal Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Kazım Karadağ’a Kartal figürlü plaket takdim etti. 

Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel yapmış olduğu konuşmada, “Sevgili Kartallılar, izlediğiniz gösteride hocalarımızın emekleri çok büyük, Kartal’ımızın da emeği çok büyük Kartal Folklor Gençlik ve Spor Kulübü’nün geçmişi 1986 senesine dayanıyor.

Ben 1987 doğumluyum, kulübün yaşı benim yaşımdan büyük. 1986’dan beri folkloru, halk oyunlarını, dansı Kartallılara buluşturan bu ekibe teşekkür ediyorum. 

Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün ‘Kartal, kültür ve sanatın merkezi olacak!’ öngörüsünü burada ifade ederek sizlere iyi akşamlar diliyorum. 

Kartal Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Kazım Karadağ ise yapmış olduğu konuşmada, "Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz'e, bize verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederim. 

Belediye Başkanımız, her zaman yanımızda oldu, olmaya da devam edecektir. Ben, kulübüm ve kendi adıma Başkanımıza çok teşekkür ederim.
 
1986 senesinde kurulan Kartal Folklor Gençlik ve Spor Kulübü, Türk folklorunu ve Kartal’ı, yurt içi ve yurt dışında birçok defa başarılı şekilde temsil etti. 

Ekip, Türkiye’nin her yöresine ait dansları icra edebilmektedir. Bunlardan bazıları; Aydın, Kırklareli, Silivri, Üsküp, Çiftetelli, Bursa, Bilecek, Kafkas, Adıyaman, Hakkâri, Urfa, Artvin, Bolu, Trabzon ve Gaziantep’tir. Kültür Bakanlığı ve Hacı Ömer Sabancı Vakfı işbirliği ile yapılan yarışmada 1990, 1998 ve 2000 senelerinde Türkiye birincisi oldu.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Taptığım Babamla Şimdi İki Yabancıyız
  • z İngilizce en iyi nasıl öğrenilir?
  • z Küçük Elif'in Büyük Başarısı
  • z dansçılar Ataşehir'de.
  • z Bosna'dan İstanbul'a "Yenge Geliyor"
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı