--A+

İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"

YENİŞEHİR MAHALLESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 4. OLAĞAN KONGRESİ

ss

7 YILDA  69 FİRMAYLA GÖRÜŞTÜLER  "SONUÇ"

  BİZİM YAKA İSTANBUL Henüz Ataşehir ilçe dahi olmamışken İmar İskan Konutları seksenli yılların gecekondu ile mücadele amaçlı o dönemin hiçte yabana atılmayacak imarlı iskanları inşa edilmeye başlamıştı. Gecekonduyu önleme maksatlı ilgili bakanlık tarafından evleri istanbulun farklı semtlerindeki 1070  aileye yapılan ve bedelleri ailelerden alınan imar iskan konutları adeta bugünlerde konut sakinlerinİ isyan aşamasına getirdi.

Görüştüğümüz konut sakinleri adeta isyan ediyor, esrarcıların , tinercilerin meskeni haline gelen imar iskan konutlarında oturan sakinler  yeter artık diyor, hafriyat kamyonlarının atık döktüğü, imar iskan konutları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin CHP ' li belediyelere uyguladığı yıpratma politikası nedeniyle , imar projelerini ağırdan aldığı , Ataşehir Belediye Başkanını isyan ettirdi,  Ataşehir'in Kayışdağı , Ferhatpaşa , Yenişehir, Mimarsinan, Aşık veysel ve diğer mahallelerde adeta huzursuzluklarını dile getirir oldular .

İMAR İSKAN KONUTLARININ KADERİ ÜÇ BEŞ KİŞİNİN ELİNDE 

Yenişehir Mahallesinde bulunan İmar İskan Konutlarının kaderi adeta üç, beş kişinin elinde kalmış durumda, yedi yıl önce kurulan Yenişehir Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Olağan Kongresi 30 Nisan 2017  tarihinde Ali İhsan Hayırlıoğlu İlköğretim okulunun toplantı salonunda saat : 13:30 - 15.00 arasında gerçekleşti. 

HALK ÇÖZÜM İSTİYOR LAF DEĞİL

Olağan kongerede iki aday yarıştı , eski dernek başkanı Erhan Karaçay ile yeni ve genç aday Erdal Pınar kongrede aday oldular . Kongre boyunca çeşitli sebeplerle uzun süre konuşma yapan mevcut başkan  konuşmasını uzatınca kongreye katılanları sıktı ve birçok delege ile dernek üyesi imar iskan sakini salonu terk etti, kongre gündeminde olmamasına rağmen , AK Parti Ataşehir  ilçe başkan yardımcısı Osman Korkmaz'ın konuşma yapması  mahalle sakinlerinin dertlerini dinlerken, konu hakkında detaylı bilgisi olmadığı halde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 1 ay içinde işleri çözeceğini  söylediği esnada, İmar İskan Konutlarında ikamet eden bir üye söz hakkı isteyerek , ak partili başkan yardımcısına 1 ay daha bekleriz, otuz günde gelir geçer dedi ,


 Fikri  Kılıç  isimli mahalle sakini ise 15 yıldır iktidardasınız şimdi 1 ay içinde çözeceğiz diyorsunuz, bakın elimde kayıtlar var, bizim evlerimizi elimizden almak isteyen bir iktidar var , kamulaştırmak isteyen eski başbakan recep tayyip erdoğan ve eski bakan erdoğan bayraktar'ın imzası ile kamulaştırma istenen yazı mevcut dedi, mahalle sakinlerinden sinir krizi geçirenler oldu , yedi yıldır iş başındasınız, babam cancekiştirerek öldü, evim hala bir arpa boyu ilerlemedi dedi , diğer bir mahalle  sakini  ise imar iskan konutlarının adeta fuhuş yuvası olduğunu , adeta evimizden çıkmakta korkuyoruz diyen bayan mahalle sakini  ise  yüzlerce ev fuhuş nedeniyle mühürlendi  diye sesini yükselti.

Erhan Karaçay'a soru yönelten bir mahalle sakini "başkanım Ataşehir Belediyesini Kongreye Davet ettinizmi  diye soru yöneltti "  bunun üzerine mevcut  başkan belediyeyi davet etmediğini , daha önceden CHP ye oy verdiğini en son seçimde oy vermediğini söyleyerek siyasi bir cevap verdi konuşmasına şöyle devam etti .Derneğimize belediye başkanı Battal İlgezdi bikere olsun gemiş değilki bende oyüzden çağırmadım dedi.
 Kongrede imar iskan sakinleri tarafından konuşması  ilgi görmeyen AK partili İlçe başkan yardımcısı  Osman Korkmaz programım var diyerek 10 dakika kaldığı kongreden ayrıldı.

ABDULLAH DER  MÜJDE VERDİ .

Kısa bir süre sonra , kongreye Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der , CHP Ataşehir ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak ve Yenişehir mahallesi Muhtarı Mustafa Arı  kongreye katılım sağladılar.
Divan başkanlığı Belediye Başkan Yardımcısı Kongremize katılmıştır diye anons edince büyük alkış alan Abdullah Der , Konuşma yapmak üzere sahneye çıktı.

Tüm delegeleri ve divanı selamlayarak konuşmasına başlayan belediye başkan yardımcısı Der , Mahalle sakinlerine müjdeli haberi vererek , 2017 içerinde 1/ 1000 planları, yapmak üzere 
1/ 5000 lik planların uygulamasının pilot mahalle olan barbaros ve örnek mahallelerinde bitirildiğini ifade etti . Konuşmasında en ilginç konu ise  büyükşehir belediyesi önünde soyunup havuza girdiğini ,bunun sebebinin basında Ataşehire uygulanan yanlış politika ve tutumlarını  protesto ettiğini ,anlattı . 


Der konuşmasını şöyle sürdürdü"İmar iskan konutlarının sorununun 6 ay içinde çözüleceğini ancak siyasi bir  durum  olmaz ise bu iş toki ve bakanlık tarafından protokol imzalandığını söyledi." 
bu  iş siyasi bir etki olmaz ise beş altı ay  içinde olacaktır dedi , divan başkanlığı konuşma sonunda teşekkür  ettiği belediye başkan yardımcısı Abdullah Der Kongere bitene kadar İmar İskan Kongresinden ayrılmadı.

http://bizimyakaistanbul.com/Video-Galeri/Genel/3750/


MEVCUT BAŞKANLA DEVAM 


Adaylardan Erdal Pınar ' a divanın sadece 2 dakika söz hakkı vermesi tepkilere neden oldu. Kendisini yenilikçi ve değişim için Erdal Pınar  sloganı ile seçimde tanıtan başkan adayı Erdal Pınar'a suçlamada bulunan mevcut başkan kongre üyelerince tepki aldı. 
Erhan Karaçay Yapılan açık oylamada oy çoğunluğu ile tekrar başkan seçildi . Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der Seçilen Başkanı Hayırlı Olsun diyerek tebrik etti.


KONGREDE GAZETECİYE ÇİRKİN SALDIRI


Gazetemizin  Genel Yayın Yönetmeni  Sayın Ufuk Bulut  İzlenimlerini  kaleme almak için gittiği Kongrede fotoğraf çekip, röportajlar yaptı 


 kongrenin son anlarında Yayın yönetmenimizin daha önce İmar İskan konutları ile ilgili kaleme almış olduğu "Deprem Geliyorum Demez " Başlıklı Haberi bahane ederek sizden ben  tekzip istedim neden  yayınlamıyorsunuz diyen Dernek Başkanı Erhan Karaçay 'ın sözlü saldırısına uğradı . 


Dernek başkanından güç alan bazı dernek yöneticileri ise; gazeteci ufuk bulut'a  fiili saldırıda bulundular.  Basın Konusunda Tekzip yayınlanmasını ancak , Türkiye Cumhuriyeti Basın Savcıları Haberin hatalı olduğu nahkeme neticesinde isteyebilir diyen Genel Yayın Yönetmenimiz Gazeteci Ufuk Bulut , ben başbakanlık basın kartı taşıyan bir gazeteciyim , bu yaptığınız terbiyesizliktir dedi .


İşte tekzip istediği o haberin linki 

http://bizimyakaistanbul.com/Deprem-geliyorum-demez_773.html

ilgili haberler..

http://bizimyakaistanbul.com/Imar-Iskan-Blpklari-Kaos_811.html

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu