--A+

Milli sporcu Armina Erkan’dan kartal belediyesi ziyareti

Kazandığı 64 altın madalyayla 5 senedir Kartal’ın gururu olan milli karateci Armina Erkan’ı, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcamal Fidan makamında ağırladı.

ss

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt, Gökhan Yüksel ve Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar’ın da yer aldığı ziyarette Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan: “Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde kültür sanatın yanı sıra; spor alanında çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik projeleri önemsiyor, destekliyor ve Kartal’da uygulanmasına olanak veriyoruz. 

3,5 yaşından beri Kartal Belediyespor'un sporcularından biri olan, jimnastikle başladığı spor hayatını 5 yaşından beri karateyle devam eden Armina kızımıza Kartal Belediyesi olarak desteğimizi devam ettireceğiz. 

Kartal’da Armina gibi sporda kendini gerçekleştirmek isteyen ve bu alanda kaabiliyeti olan diğer çocuklarımıza da desteğimiz devam ediyor. Kazandığı başarılardan dolayı kızımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 
Görüşme sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Dünya Şampiyonu Armina Erkan’a Kartal heykelciği takdim etti ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Av. Hüsnü Yeşilyurt, Gökhan Yüksel ve Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ile birlikte minik sporcuyla hatıra fotoğrafı çektirdi.


 
Armina Erkan
 
Katıldığı birçok turnuvada elde etmiş olduğu derecelerle dikkatlerden kaçmayan Kartal Belediyespor’lu milli sporcu 10 yaşındaki Armina Erkan, 17 – 19 Kasım 2017’de Çek Cumhuriyeti’nin Pardubice şehrinde yapılan WSF 9. European Shotokan Karate Championships ve WSF World Shotokan Karate Turnuvası’nda yine tüm madalyaları toplamayı başardı. 

26 ülkeden bin 300 sporcunun katıldığı turnuvalarda Armina Erkan, katıldığı tüm kategorilerden altın madalya alarak turnuvayı 5 altın madalya ile tamamladı. 

Armina Erkan, yarışmanın 17 Kasım’da yapılan ilk ayağında WSF 9. European Shotokan Karate Şampiyonası’nda ‘2007 Bayan Kata’ dalında tüm rakiplerini 5-0 yenerek ilk altın madalyasını aldı. 

Turnuvanın ilerleyen saatlerinde WKF 2007-2006 -38 kg ‘Kumite’ kategorisinde yarışan minik sporcu, bu yarışma sonunda 2. altın madalyasını kazandı. Armina Erkan böylece toplamda 2 altın madalyayla, yarışmanın ilk ayağı olan WSF 9. European Shotokan Karate Şampiyonası’nı tamamladı. 

Türk Takım maçında mücadele yapan Armina Erkan, Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya ve kupa sahibi oldu. 

19 Kasım’da yapılan ve yarışmanın ikinci ayağını oluşturan 9. WSF World CUP Karate Turnuvası’nda ülkemizi tekrar temsil eden Armina Erkan üç altın madalya daha alarak dünya kupasının sahibi oldu. 

WSF World CUP ve WSF 9. European Shotokan Karate Championships Turnuvası’nı 5 altın madalya alarak bitiren Armina Erkan, turnuvada ‘En Çok Altın Madalya Alan Sporcu’ olarak ülkemizi ve Kartal’ı bir defa daha gururlandırdı.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Ya Popçu Ya Boksçu
  • z Kodef cap dostluk turnuvası başladı.
  • z Ataşehir'in gururu Kayişdağı spor kulübü.
  • z Yine yeniden Çandır Spor Külübü
  • z Galatasaray Beşiktaş'ı Arena'da devirdi
  • z Gökhan Töre'ye silahlı saldırı