--A+

Nazım hikmet 14 Ocak’ta Kartal’da bir kez daha anılacak

Türk şair, oyun yazarı, romancı ve anı yazarı Nazım Hikmet (15 Ocak 1902 – 3 Haziran 1963), doğumunun 116. senesinde Kartal Belediyesi’nin yapacağı programla bir kez daha anılacak.

ss

Kartal Belediyesi; siyasi düşünceleri yüzünden defalarca tutuklanan ve yetişkin yaşamının büyük bölümünü hapiste ya da sürgünde geçiren, memleket hasretiyle Moskova’da 3 Haziran 1963’te yaşamını yitiren usta şair Nazım Hikmet için 14 Ocak 2018 Pazar günü Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde iki etkinlikten oluşan ücretsiz bir anma programı yapılacak.

Şiirleri 50’den çok dile çevrilmiş ve birçok ödül almış olan Nazım Hikmet’i anma programı, saat 13.00-16.00 arasında Mutluluğun Resminin Şiirli Sergisi’ ile başlayacak.

Sergide; Kartallı sanatçı Hasan Seçkin’in, Nazım Hikmet’in 116. doğum senesine adadığı şiirleri, sanatçı Vahit Akça’nın çizgileriyle buluşacak. Saat 16.00’da ise Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi, Nazım Hikmet Memleket, Memleket Nazım Hikmet başlıklı etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Etkinlikte Nazım’ın Dostları’ şair Ahmet Telli, yazar Hıfzı Topuz, şair İbrahim Karaca, şair, yazar ve oyuncu Orhan Alkaya ile Grup Adalılar, büyük şair anısına Kartallı sanatseverlerle bir araya gelecek.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Taptığım Babamla Şimdi İki Yabancıyız
  • z İngilizce en iyi nasıl öğrenilir?
  • z Küçük Elif'in Büyük Başarısı
  • z dansçılar Ataşehir'de.
  • z Bosna'dan İstanbul'a "Yenge Geliyor"
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı