--A+

Nihat Sırdar ve Sunay Akın kartallı sanatseverler buluştu

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yaptığı Aralık ayı etkinlikleri kapsamında ünlü tiyatrocu Nihat Sırdar ve Şair Sunay Akın’ın birlikte hazırlamış olduğu “Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi” isimli oyun, Kartal’da sahnelendi. 

ss

Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Kartallı sanatseverler izledi.

Hazırlayıp sunduğu radyo programları ve sivrisinek isimli karakterler ile yaptığı diyaloglarla önemli bir radyo dinleyici kitlesine sahip olan Nihat Sırdar ile şair, yazar, gazeteci ve araştırmacı Sunay Akın’ı aynı sahnede buluşturan oyun, Kartal’da sahnelendi. 

Sivrisinek dedin de aklıma geldi” isimli oyuna Kartallı vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 

Salon tamamen ağzına kadar dolan etkinlikte Sırdar, başından komik anekdotları iğneleyici bir üslup ile seyirciye aktarırken, şair ve araştırmacı Sunay Akın da Oyuncak Müzesi’ni ve genel olarak müzecilik anlayışını da içeren ilginç olayları ve tarihi gerçekleri seyirciye esprili bir dille anlattı. 

Etkinlikte Kartal Belediyesi’nin katkıları ile açılan Masal Müzesi’ne de değinen Akın, masalların tarihsel niteliği ile ilgili çok ilginç bilgiler verdi. 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Masal Müzesi’nin kuruluşunda verdiği desteği anlatarak kendisine teşekkür eden Sunay Akın, masalların toplumsal belleğin en önemli etkenleri arasında yer aldığını söyledi. 

Seyircinin zaman zaman kahkahalarla alkışladığı ve sivrisineğin de tiz sesi ile dahil oldu. 2 saat süren oyundan sonra Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; Tiyatrocu Nihat Sırdar ve Şair Sunay Akın’a Kartal heykelciği takdim ederek gerçekleştirdikleri bu güzel etkinlik için teşekkür etti.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Taptığım Babamla Şimdi İki Yabancıyız
  • z İngilizce en iyi nasıl öğrenilir?
  • z Küçük Elif'in Büyük Başarısı
  • z dansçılar Ataşehir'de.
  • z Bosna'dan İstanbul'a "Yenge Geliyor"
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı