--A+

O ev baştan aşağı yenilendi

Ataşehir İnönü Mahallesi’nde Aralık ayın son günlerinde çıkan yangından sonra bir ailenin hayatı perişan oldu, yangın esnasında evde mahsur kalan 7 yaşındaki Emir’in hayatını da itfaiye ve polis ekipleri tarafından kurtarılmış. Ufak yaştaki dört çocuğuyla bu evde yaşayan Soysuzlar ailesinin yuvası baştan aşağı yanıp, çatısı çökerken, içi de yaşanamaz hale gelmişti.

ss

Minik Emir ve ailesine sahip çıkan Ataşehir Belediyesi, ailenin yangında oturulamaz hale gelen evlerinde hemen bir çalışma başlattı. 

İlk önce evin çatısı yapıldı, hemen peşinden ise sıva ve boyama çalışmaları yapıldı. Tesisatlarında bakımı yapılan evin eşyaları da yataktan gardıropa, koltuktan halılara kadar baştan aşağı yenilendi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gürsel Sarımaden yenilenen evi aileye teslim etti.

Yangından sonra kimi zaman ailelerin yanında, kimi zaman hastane bahçesinde barınmaya çalışan aile, artık sıcak yuvalarına kavuştu.

Hem Emir’in hastanede yoğun bakımda geçirdiği günler, hem de evlerinin yanmasıyla dışarıda yaşadıkları günler sebebiyle büyük sarsıntı geçiren Nafiye ve Gökhan Soysuzlar çiftinin sevinçleri görülmeye değerdi. 

Evlerine kavuşan minik Emir ile kardeşleri Gürkan, Nilgün ve Ayaz’ın mutlulukları ise herkesten daha çoktu.

Ailenin ayrıca sağlıktan gıdaya kadar diğer ihtiyaçları da Ataşehir Belediyesi tarafından karşılandı, okul yaşına gelmesine rağmen okula gidemeyen çocukların da eğitim hayatlarına başlaması sağlanacak.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu