--A+

Sert başladı o illeri esir aldı

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dün gece kuvvetli olan soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Erzurum, Kars ve Tunceli'de çok kuvvetli olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. 

ss

Hava sıcaklığı sıfırın altında 4 derece olduğu Erzurum'da kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar, karla kaplanan ağaçların önünde fotoğraf çektirdi, çocuklar kent meydanında eğlenceli anlar yaşadı. 

Trafikte seyreden araçlar yağış ve buzlanma sebebiyle güçlükle ilerledi. Yayalar ise kayganlaşan zeminde yürümekte zorluk çekti. Öte taraf, belediye ekiplerin tarafından başlatılan karla mücadele çalışmaları devam ediyor. 

Yetkililer, buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu. 

Kars'ta akşam saatlerinde kuvvetli olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı sebebiyle Kars-Digor karayolunda zaman zaman aksamalar yaşandı kent merkezinde Mihralibey Köprüsü'nde bazı araçlar yolda kaldı.

Kars Belediyesi ekipleri Mihralibey köprüsünde tuzlama çalışması yaptı, yolda kalan araçları kurtardı. Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ve Kars Belediyesi ekipleri yollarda kar temizleme çalışması yapıyor. 

Kaynak: internethaber

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu