--A+

Suriyeli olmak'mı lazım

FATİH SULTAN MEHMET HASTAHANESİ ORTAPEDİ DOKTORU, BANA BİR REÇETE YAZDI, İLAÇLARINI GETİR İYNELERİ BENİM KENDİM YAPACAĞIM DEDİ.

ss
BENDE HASTAHANE YAKININDAKİ v u r a l e c z a n e s i n e GİDİP REÇETE VE KİMLİĞİ ECZACIYA UZATTIM. KİMLİĞE GEREK YOK , BU İLAÇLARI DEVLET ÖDEMİYOR, PARANIZLA ALMANIZ GEREKİYOR, TUTARI 570 LİRADIR DEDİ. BİR MÜDDET KANIM DURDU. OTURDUM. HEMEN SURİYELİ BİRİNİ BULABİLİRMİYİM DÜŞÜNCESİNİ AKLIMDAN GEÇİRDİM VE ECZACIYA SORDUM.

 bir suriye vatandaşı bu reçeteyi getirse para istermisiniz dedim. biz parasını alırız. Suriyelilerin ilaç paralarını belediyeler, valilik ve kaymakamlıklar ödüyormuş, pek fazla bilgim yok dedi. BEN 570 lirayı ödedim, ilaçlarımı alıp hastanenin yolunu tuttum ve doktor'umu buldum, iyneleri yaparken BARKOD aldırlar, ücreti maaşından kesilecek dediler. İYNELERİ YAPTIRIP, YAKLAŞIK 2 SAAT SONRA EVİME GELDİM. SAÇMA-SAPAN HABER DİNLEMEK İÇİN TELEVİZYONU AÇTIM. KARŞIMDA ÇOK SAYIN AMA ÇOK SAYIN BAŞBAKANI GÖRDÜM. "

Ankarada bir hastane temel atma törenin de konuşurken karşılaştık. O.D.T.Ü. kampüsünden geçen yoldan başlayarak, muhalefet partilerine açtı ağzını, yumdu gözünü. olmadık hakaret -yalan- iftira ve karalama kalmadı. devamında " BENİM VATANDAŞIM, ESKİSİ GİBİ ECZANEDEN KOVULMUYOR, HANGİ ECZANEYE GİDERSE GİTSİN PARA ÖDEMEDEN, İLACINI ALIP EVİNE GİDİYOR. ARTIK HASTANELERDE İNSANLAR, ÜCRET İÇİN REHİN BIRAKILMIYOR. DİYE ZIRVALAYINCA, CEBİMDEN KİMLİĞİMİ ÇIKARIP BAKTIM TÜRK VATANDAŞI YAZIYORDU. GÖZLERİMİ SİLİP TELEVİZYONDA ZIRVA ATAN BAŞBAKANA BAKTIM. T.C. BAŞBAKANI. BİR ANLAM VEREMEDİM. BU KONUYU OKUDUKTAN SONRA PAYLAŞIRSANIZ MEMNUNOLURUM.
CAFER AYGÜN

  • z Çocuğunuza Cüzdan Alın
  • z Türkiye'de Vegan ve Vejeteryan
  • z Sizi hasta eden şey, iyileştirebilir de...
  • z Hastalığına Çare Aranıyor!
  • z Kan ağlayan ağaç her derde deva..
  • z Bu ağaca sakın yaklaşmayın! Dokunanı öldürüyor