--A+

Torun'dan Battal İlgezdi açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasına Dair, Delilleri karartma endişesiyle açığa alıyorsunuz, hangi akılla bunu yapıyorsunuz. Bizim hiçbir korkumuz, endişemiz yoktur. Belediyelerimizden eminiz.

ss

Torun, Mecliste yaptığı basın toplantısında, İlgezdi'nin hukuki olmayan bir gerekçe ile açığa alındığını söyledi.

İlgezdi'nin kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu, bütün değerlendirmelere rağmen hiçbir suçun olmadığını söyleyen Torun, Delilleri karartma endişesiyle açığa alıyorsunuz, hangi akılla bunu yapıyorsunuz. 

Bizim hiçbir korkumuz, endişemiz yoktur. Belediyelerimizden eminiz. Bizim belediyelerimiz sürekli denetim altındalar, her hafta, her ay denetimden geçiyorlar. Artık kendilerini incelemeye gelen müfettişlere kendi personeli gibi oda tahsis ettiler.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Torun, konuşmasına şöyle devam etti: 

Hodri meydan, bizim belediyelerde bir şey bulamazsınız, bizi sindirmeye çalışıyorsunuz. Bu yaptıklarınızın da mutlaka ve mutlaka hukuk karşısında hesabını vereceksiniz.

Belediyelerimizin üzerine gelerek, bize fezlekeler düzenleyerek, tehdit ederek, çok kirli bir dil kullanarak bizi korkutacaklarını zannetmesinler. Asla korkmayacağız, asla yılmayacağız.

Torun, AK Parti hükümetinin belediyelere hukuk dışı müdahalelerde bulunduğunu ileri sürerek, seçimle gelen, hakkında herhangi bir suç, usulsüzlük bulunmayan bir belediye başkanının keyfi bir irade ile açığa alındığını söyledi.

Torun, Meclis TV'nin 23. kuruluş yıl dönümünü de kutladı. 

Kaynak:haberler.com

  • z Ataşehir'in Kaderini Değiştirdi!
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Battal İlgezdi milli takımını kurdu..
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z İMAR İSKAN BLOKLARI "ÇÖZÜMZÜZLÜĞÜN YENİ ADI"
  • z SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir”in neferiyim"