--A+

USTA GAZETECİ YAZAR'IN ÇARPICI YAŞANTISI KİTAP OLDU

Gazeteci Sedat Ulugerçek “ANNE BİTTİİİ!”! Diyor..

ss

Başarılı gazeteci yazar Sedat Ulugerçek onlarca kez tedavi gördüğü AMATEM’i ve anason kokulu hayatını “ANNE BİTTİİİİ” isimli kitabında anlatıyor... 
Bir nefesteokuyacağınız hayata dair yaşadıklarını okuyucularıyla paylaşan Gazeteci yazar Sedat Ulugerçek'ten çarpıcı açıklamaları ilkkez okuyacaksınız ...


Deneyimli gazeteci yazar Sedat Ulugerçek Çocuk denecek yaşta Günaydın Gazetesi’nde ofis boy olarak gazetecilik hayatına başladı. 

Başta Rahmi Turan ve Tevfik Yener olmak üzere ustaların yanında pişen Ulugerçek, daha sonra Sabah, Hürriyet, Akşam,Tan, Bulvar gibi ulusal basının mutfağında çalışarak muhabirlikten, sayfa sekreterliğine, yayın yönetmenliğine kadar yükseldi. 

800 bin tirajlı ulusal basında köşe yazarlığı yaparken alkolle ilişkisi daha ağır basan Ulugerçek, yaşantısını alkol üzerine kurdu. 
Sıkıldığı zamanlar deneyim yaşamak için çok farklı sektörlerde insanlarla haşır neşir oldu.

Hatta beş altı ay simit satan, inşaatlarda on bir ay amelelik yapan Ulugerçek “O günlerde amacım hem kafamı değil bedenimi yorarak para kazanmak ve insanları daha yakından tanımaktı” diyor. 

Amelelik yaptıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi yine büyük bir gazetede yazmaya başlayan Ulugerçek’in hayatı gazetelere, dergilere de konu olmuştu. 

Onlarca kere AMATEM’de alkol tedavisi gören Ulugerçek bunları da kendisi kaleme alıp “Kafa bulmak yerine alkole kafa tutanlar” diye yazı dizisi yaptı. 

AMATEM’e uzanan anason kokulu yol hikayesini ““ANNE BİTTİİİ”!” kitabında anlatan Ulugerçek “yaşadıklarımdan ben sorumluyum” diyerek soluk soluğa okuyacağınız bir kitaba imzasını attı.

Usta gazeteci yazar Sedat Ulugerçek ben Ufuk bulut gibi bir çok gazeteci yetiştirmiş bir isimdir.Kendisini her daim şükranla anıyorum...

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.
  • z Kayıp Beratcan'ın Cesedi Bulundu