--A+

Ünlü sanatçının sağlık durumu nasıl?

Şimdiye kadar birçok albümü çıkan ve 100'ü aşkın eseri ile Türk halk müziğinin ustaların ustası Nuray Hafiftaş, kolon ve karaciğer kanseriyle mücadele ediyor. 

ss

Temmuz ayında geçirmiş olduğu ameliyat sonrasında kemoterapi görmeye başlayan Hafiftaş, Duymayan Kalmasın adlı magazin programına konuştu. 

53 yaşındaki usta sanatçı, "Tedavimin son evresindeyim. Şiddetli ağrılarım var. 12 Temmuz'da ameliyatı atlattım. Şu anda dinleniyorum.

Hastane odasında çekilen fotoğrafını Şiddetli ağrılar ev hastaneye yatış notu ile Instagram'da paylaşan Nuray Hafiftaş'ın kısalan saçları da dikkatlerden kaçmadı. 

Nuray Hafiftaş, 1964 senesinde Kars'ta doğan Nuray Hafiftaş, ilkokulu Taksim'de okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 sene kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. 

Aynı senelerde İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 sene çalıştı.

Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri bulunmaktadır. Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet "i ise İzzet Yıldızhan okudu.

Yerli Liz diye tanınan Nuray Hafiftaş, Türk halk müziğini insanlara sevdiren sanatçılardan bir tanesidir. Müzikal anlamda olsun, kişiliği ile olsun profesyonel müzik hayatına atıldığı günden beri çizdiği çizgiden ödün vermeyen Nuray Hafiftaş, Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkan "Eyvah Gönül" albümünde İsmail Derker ile çalıştı.

Sanatçının, Bilal Ercan'la beraber "Çifte Yürek" adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında yer almaktadır.

Kaynak: internerhaber

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Yılbaşında Eğlence ve Lezzet Ziyafeti!...
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı
  • z Survivor'dan Elenince Her Şeyi Açıkladı!
  • z Survivor'dan Elendi, Her Şeyi Anlattı...
  • z Dünya Sinamasında Türk Oyuncusu
  • z Beyaz Show Yayından Kaldırıldı