Esma Pak

esmapak2000@gmail.com

7 Ağustos 2016'da Yenikapı'da Neler Oldu?

08-08-2016

7 Ağustos 2016’da düzenlenen Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi  Dünya’nın görebileceği en kalabalık miting oldu. Dün gerçekleştirilen miting Dünya’ da bulunan 114 ülkeden daha kalabalıktı. Ve bu sadece İstanbul’da ki sayılarla…

 

Dün ülkemizin dört bir yanından gelen insanların ve İstanbul halkının katılımlarıyla dolup taşan Yenikapı,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun katılımlarıyla şenlendi.

 

İlk konuşmacı olarak alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Bahçeli: Devletin, Milletin bir olduğunu ve asla bölünemeyeceğini, halkın her zaman vatan için sonuna kadar direneceğini söyledi. Şehitlerimize baş sağlığı, gazilerimize ise acil şifalar diledi. Birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Devlet Bahçeli’den sonra Kemal Kılıçtaroğlu sahneye çıktı. Kılıçtaroğlu: Birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.  12 maddelik çağrısını okudu. Bir daha böyle bir olay olmaması için önlem almalıyız diyerek ekledi.

Kılıçtaroğlu’ndan sonra sahneye TBMM Başkanı İsmail Kahraman çıktı. Ve: Birlik beraberlik çağrısıyla başlayan konuşmasını milletimize teşekkür ederek bitirdi.

İsmail Kahraman’dan sonra Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar sahnedeki yerini aldı. Akar: birlik beraberlik çağrısında bulundu.  Cevap meydanlarda verildi diyerek milletimize şükranlarını sundu.

Genelkurmay Başkanından sonra sahneye Başbakan Binali Yıldırım sahneye çıktı. Yıldırım: birlik beraberlik çağrısı yaptı. Milletimize teşekkür edip halkımız bizi yalnız bırakmadı bizde halkımızı yalnız bırakmayacağız dedi.   

Binali Yıldırım’dan sonra sahneye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Erdoğan: öncelikle meydanları dolduran halkıma çok teşekkür ederim. Ülkemize darbe yapmak isteyenlere kim olduğunuzu gösterdiniz. TBMM’den idam çıkarsa halkımın isteği üzerine altına imzamı atarım, dedi.