Erkan Gündüz

erkn.gndz@hotmail.com

ÖNCE VATAN

26-07-2016

240 şehit var. Binlerce yaralı. Fakat bir takım zeka fukarası kendi görüşlerini ön plana çıkarmak için uğraşıyor. Hal o kadar büyük ki; kim masum, kim cani her şey karmakarışık. Birileri ( hangi görüşte olursa olsun) insafsız ve insansizca görüş bildirip yazılar yazıyor. Yapmayin bunu, biran önce şu durumları atlatalım. Ondan sonra görüşlerimizi, siyaseti, savunduğumuz fikirleri yine tartışırız. Lakin şu an bunun sırası değil.

Askerin başı kesildi diye yaygara koparan arkadaşım!!! Mevzuya masum askerin öldürülme olayı diye başlasan anlarım, hatta bende ayni görüşteyim. Askerlik yapanlar bu durumu anlar. Ancak baş kesilme olayı diye paylaşmanın sebebi, olayı Kubilay (Menemen) olayına çekip, mevzuyu başka bir yöne taşımak!!! Samimi ol, aciklamana baş kesme olayi diye baslama!!! Senin için önemli olan MASUM erlerinde ölmesi mi, yoksa baş kesimi mi? Yani başı kesilmeden öldürülen masum erler, konu dışında mı?

Birde sen her şeyi çok bilen arkadaşim!!! Devlet ve olayla ilgisi bulunmayan Asker, bu girişimleri kimlerin çıkardığını bas-bas bağırdığı halde; her yorumuna, haberine, söylemine Kemalistler, solcular, bilmem neciler diye başlayıp, olayları yine farklı yerlere çekmeye çalışıp, ideolajine karşı bir ideolajiye, darbe girişimini fırsat bilip saldırma!!! Sende ülke meselende samimi durmuyorsun.

Darbenin yapamadığını birbirinize yapmayın!!!

En azından bu günlerde ortak payede buluşalım!!!

Bu vatan elden giderse, savunulacak bir fikriniz de kalmaz!!!

 
*****

Demekki neymiş; el ele verilince tüm hukuk dışı, insanlık dışı hareketlerin önüne geçilip, hatta darbe dahi engelleniyormuş. ( Gerçekten masum olan erleri linç edenleri ve sanki milli maç zaferi gibi yüzlerce kayıp varken korna sesleriyle zafer sarhoşluğu yaşayan grubu konu dışına itiyorum) Umarım ülkemiz bir daha böyle bir zulmü yaşamaz!!!

Son olarak bu olaylarda kendine gelip yurdu için sosyal mecralarda ya da sokaklarda duran arkadaşlar şunu bilsin ki; eğer dağda şehit olan askerlerimize, ülkenin herhangi bir yerinde patlatılan bombalara, kadına yönelik şiddetlere, çocuk istismarlarina ve benzeri olaylarda, eğlencenizi, yemek içmelerinizi, gezmelerinizi değilde, o olaylarla ilgili endişelerinizi ortaya koysaydiniz; belki o zamanda bir şeyler değişirdi.

Bu kara günler bir milad olsun. Ve her kötü olaya bir tepki konulsun. Umarım ülkemin üstünde, kara bulutlar ve silahlar yerine, her daim iyilik bulutları uçusur.

Olaylarda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize ve masum vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine baş sağlığı dilerim!!!