Ufuk BULUT

ufukbulut34@gmail.com

Deynekci Dernekler..

13-07-2016

Deynekci Dernekler

Bu hafta köşemde işleyeceğim konuyu başlıktan anladığınız gibi dernekleri ele alacağım.

Yazdıklarımdan üstüne alınmak isteyen herkes alabilir.Zira gerçek anlamda emek veren dernekleride deynekcilerden ayırt etmeleri ve bu deynekci dernekleri kendi içlerinden ayıklama adınada emekci derneklerin  bu yönde desteklerini ve ihbarlarını bekliyorum.

Lütfen duyarlı olunki sizi deynekcilerle karıştırmayalım..

Deynekci dernekler ne iş yaparlar bildiğim kadarıyla sıralıyorum.

1: kendilerine maddi olanak sağlamak için derneği kamofilaj olarak kullanmak

2: kendisine  toplumda statü kazandırmak

3: Ve bu doğrultuda bütün imkanları kendi çıkarları doğrultusunda harekete  geçirmek.

Bu üç başlığı siz dilediğiniz kadar çogaltabilirsiniz.Deynekci dernek başkanı olacak kişiler ilkönce toplumda saygınlığı olan isimlerden yönetim kurulu oluşturarak toplumdan gelebilecek olumsuz tepkileri bertaraf etmek ve saygın isimlerle yönetim kurulu oluşturduğunuz zaman ise sizin açamıyacağınız o kapılar yönetim kurulundaki saygın ve toplumda karşılığı olan isimler sayesinde taker taker ardına kadar açılır.

Yazık olan ise o saygın isimlerin tüm bu olanlardan haberi yokturdur.Siz siz olun her duyduğunuz derneğe üye olmayın.Özellikle bu deynekci dernekler kendilerine ilginç isimler bularak toplumsal duygu sömürüsü yapıyor ve sizlerde vicdan yaparak oluşumda yer alıyorsunuz. İşte hatanın başlangıcı böyle başlıyor.

Bu saygın isimler aslında yönetim kurulu toplantılarınada pek katılmazlar fakat karar defterlerinde imzaları bulunuyor ve bir çok kararların altında o saygın isimlerin imzası bulunuyor.

Birisi bu durumu savcılığa duyuruğu zaman o saygın isimlerde büyük sıkıntı yaşarla yerine imza atan deynekci dernek başkanlarıda sonucuna katlanır.

Aslında bu şekilde düzenlenmiş karar defterinde sahte imza kullanan bir kaç deynekci derneklerin karar defterinde aldıkları kararların örnegği elimde mevcut fakat orada hiçbirşeyden haberi olmadan o saygın isimlerin imzaları taklit edilerek kullanılıyor.Bizzat bu isimlerden birkaçına ulaşarak bu durumu önümüzdeki günlerde örnekleriyle yayınlayarak gerekli mercileri göreve davet edeceğim.

Tüm deynekci derneklerin bu yapılarını gördükten sonara Emekci derneklerinde çalışmalarında herzaman olduğu gibi bundan sonraki günlerde gazetemizde daha çok yer vererek desteklerimizi artıracağımızı belirtmek istiyorum.

Ataşehir’de 650 dernek olduğu kayıtlarla mevcut  hesabını siz yapın…

Deynekci dernekleri deşifre ederek toplumda karşılıklarının kalmayana kadar yazmaya devam edeceğimi ve bu deynekci derneklerden ilkini haftasonu açıklamaya başlayacağımı belrtmek istiyorum...