Placeholder image

Ufuk BULUT

ufukbulut34@gmail.com

Yazarın Tüm Yazıları

Ak Parti Ataşehir'de Neden Kazanamıyor?

Ataşehir AK Parti İlçe yönetimi sanki hükümet olan bir partinin mensupları değil de, 50 yıldır muhalefet parti ilçe başkanlığı gibi davranıyor. AK Parti bu mantıkla Ataşehir'de muhalafet partisi olarak kalmaya mahkum.

STK yöneticileriyle diyalogları neredeyse yok denecek kadar az.

Liderleri horon da, zeybek de, zılgıt da, kemençe de bizim diyor. Ataşehir İlçe yönetimi ise kulaklarını tıkamış liderlerinin ne demek istediğinin farkında bile değiller. AK Parti Ataşehir İlçe yönetimini bir kere olsun Cemevi'nde bir cenazeye katıldıklarını görmedim. Dahası siyasi rakibinin yakını hakkın rahmetine kavuşuyor, cenazesine katılmadığı gibi bir başsağlığı ziyaretinde dahi bulunmuyor. AK Parti Meclis Üyeleri ise etliye sütlüye dokunmadan bir kaç ismi tenzi ederek seçilmiş olmanın ne olduğunu kavramamışcasına yaşam içerisindeler.

Kurucuları olan Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan AK Parti'nin DNA'sına aykırı bu davranışlarından ötürü bu ürkek ve sadece kendi eksenlerinde yaptıkları siyasetlerinden dolayı bu ilçeyi fes ederdi. Cumhurbaşkanı İstanbul Belediye Başkanı seçildiğinde her din mensuplarıyla görüşmeler yapardı. Dini düşüncelere değer veren bir politika izlerdi.

Ataşehir ilçe yönetimi bunları bilmiyor mu?

Yerel seçimde Battal İlgezdi'den 22 bin fark yemelerinin sebebi basiretsiz ve anlaşılamayan politikaları olabilir mi?

AK Parti'nin Ataşehir'deki en büyük rakibi Battal İlgezdi'dir.

Battal ilgezdi neden kazanıyor bunu iyi analiz etmek lazım. Ataşehir 2010 yılında İstanbul'un yeni ilçesi olduğunda  Battal İlgezdi'nin seçimi kazanacağı kimsenin aklına bile gelmiyordu. O günkü koşullarda Saadet Partisi ve AK Parti'nin kapışması sonucunda aradan sıyrıldı denilen Battal İlgezdi 2014 yılında yapılan seçimlerde AK Partiye 22 bin oy farkı atarak adeta rakiplerini sersemletti.

Ataşehir'in röntgenini iyi yorumlamak gerekli. Gerçi bunun için bilim adamı ya da uzman olmaya gerek yok. Ben gazeteci kimliğimle şöyle yorumluyorum.

AK Parti Ataşehir İlçe Yönetimi korkak ve ürkek politikalar üretiyor. İlçede 650 civarında STK kuruluşunun ancak 3 veya 10 tanesiyle yakın diyalog halindeler. Samimiyetsiz davranışları vatandaşlara yansıyor