Placeholder image

Ufuk BULUT

ufukbulut34@gmail.com

Yazarın Tüm Yazıları

Bizim Yaka'dan...

CHP'DE İKİ ÖNEMLİ İSİM!

Ne diyor CHP ' Adayım sensin...

İstanbul İl Örgütü 31 Mart seçimleri için saha çıkış sloganı olarak 'adayım sensin İstanbul' dedi.

Kamuoyunda bu slogan büyük ilgi görmekle birlikte çok tartışıldı.

Peki bunun mimarı, CHP İstanbul İl Örgütünün Başkanı Canan Kaftancıoğlu yayınladıkları video'da ' herkesin kentin yönetiminde kendisini göreceklerini göstermek istedik' demişti.

CHP İstanbul'da Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak göstererek 'Adayım Sensin İstanbul' dedi gerçekten...

BAŞKAN İLGEZDİ VE TOPRAK HALKIYLA BÜTÜNLEŞEN İSİM

CHP'yi yakından takip eden bir isim olarak, İstanbul'da CHP'li belediyeler içerisinde halkıyla ve örgütüyle bütünleşmiş olan iki isim sayarım.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. H.Handan Toprak Benli ile Battal İlgezdi'yi rahatlıkla söylerim. Her ikisi'de hiç kimseyi ötekileştirmeden halkıyla ve örgütü ile bütünleşen isimlerdir.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. H.Handan Toprak memleketi sivas'ın Koyuhisar ilçesi'nde hastanede dializ makinası olmadığını öğreniyor. ' Hemen göndereyim diyor' Hastane ilgililer ise ' gerek yok' diyor...

İktidara şirin görünmek için...

CHP NEDEN BATTAL İLGEZDİ'Yİ ÖRNEK ALMALI

İstanbul'un çiçeği burnunda ilçesi Ataşehir'i, iktidar partisinin gösterdiği adaylara rağmen, oylarını artırarak kazanan bir isim Battal İlgezdi.

CHP'den belediye başkanı olmasına rağmen, adaletli, eşit ve hiç kimseyi ötekileştirmeden halkının hangi partiden olduğuna bakmadan her mahallesine götürdüğü hizmetler ile milletin taktireni kazandı.

Bunları neden yazıyorum...

İçişleri Bakanlığı'nca, yanlı medyanın ısıtıp ısıtıp ortaya koyduğu iddialardan dolayı elinden imza yetkisi alındı. Hakkında davalar açıldı sudan sebeplerden, gitti adalet önünde hesap verdi ve hakkında açılan davaların yüzde 97'sinden beraat etti.

Hakkında ortaya konan iddialar ise inanın, Türk filmlerinde bile rastlayamacağınız kurgulardan ibaret...

Ataşehir Belediye Başkanı olmadan önce kendi hesabı ile yeğeninin hesabında bulunan para ve mühürlediği bir fırını kapatmadığı gibi vs.vs. su taşımaz davalar.

Ne oldu, gitti ve kendi kendini şikayet etti ve 'araştırın beni' dedi savcılara! araştırdılar sonuç elde var sıfır...

31 Mart seçimleri için yeniden Ataşehir'de başlattığı hizmetleri tamamlamak için, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gitti. 'Müsaadenizle adayım' dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ' yolun da bahtın açık olsun' dedi ve aday oldu.

Her aday gibi sabıka kaydını çıkardı ve aday olması konusunda hiç bir sakıncası olmadığı için başvurusunu yaptı.

Demek ki; Sel gidiyor kum kalıyor...

Sonuç: CHP 31 Mart seçimlerinde, halkına ve ilçesi'ne hizmetkar olanlar ile yola çıkarsa, İstanbul İl Örgütü Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun dediği gibi aradaki küçük farkı kapatır...