Placeholder image

Ufuk BULUT

ufukbulut34@gmail.com

Yazarın Tüm Yazıları

ÇANKIRILAR İLE AYGAD'IN AYIBI!

Ataşehir Tüm Çankırılar Derneği Ak parti adayı İsmail Erdem'inde katılacağı tanışma ve kaynaşma toplantısı düzenledi.

Ataşehir Öğretmen Evi'nde düzenlenen toplantıya basın mensupları da davetliydi. 

Buraya kadar herşey normal...

Salondan içeri girdiğimizde, Ataşehir'in emekçi gazetecilerine salonun girişinde kapı kenarında lütfedip bir ayırmışlar.

Aynı salonda ise AYGAD'ta yönetim kurulunda olan bir gazeteci ise protokol'un hemen yanında ayrılan özel masaya yerleşti.  Bir süre sonra da diğer AYGAD'ın mensupları geldiler ve kendileri için ayrılan masaya oturdular.

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD) Sözde gazetecileri bir çatı altında toparlamak için kurulan bir dernekti. Parası, pulu olmayan bu derneğin kongresi yapıldı ve  Ahmet Işıkdağ'ın başkanlığında yeniden yönetim oluşturdu.

Kağıt üzerinde varlığı olan bu sözde dernek, Ak parti belediyelerinin güdümüne girdi ve ekonomik anlamda güç sağladı. Ak partili olmayan sadece işini yapmanın gayreti içinde olan gazetecileri de dışladılar.

Bizden olanlar ve olmayanlar diye ikiye böldüler...

Bununla da kalmadılar. Kendilerini kaf dağında gören bu topluğun, yerelde çok güç şartlar altında mesleğini ifade etmenin mücadelesini veren emekçi, kalemini satmayan, onuru ve şahsiyeti ile çalışan meslektaşlarımızı temsil etmemektedir.

Türkiye'nin her ili ve ilçesi'nden hemşehrilerini aynı çatı altında toparlamak, örf ve geleneklerini yaşatmanın gayreti içinde olan bazı STK'ların içinde bulunan yöneticilerin ise basını Ak parti yandaşı olan ve olmayan diye 2 ayrı gruba bölmesi ise AYGAD'ın yaptığından daha da ayıptır...

Ataşehir Öğretmen evi'nde ev sahibi Tüm Çankırılar Derneği'nde medya'nın bizden olan, olmayan diye iki ayrı masa kurulması üzerine, kapının eşiğine konan gazeteciler salonu terk etti.

Gazetecilerin salonu terk etmesi üzerine, Ak parti'den belediye meclis Üyesi aday adayı olan Mehmet Bağcı'dan sonra, Tüm ÇAnkırıları temsil etmek üzere başkan seçilen Nuray Karakuş ise ' kusura bakmayın bana böyle anlatmadılar. Beni yanılttılar' dedi.