Placeholder image

Ufuk BULUT

ufukbulut34@gmail.com

Yazarın Tüm Yazıları

PKK'nın Meşrulaştırılan Faaliyetleri


     -- PKK kendisini önce yöre halkı üzerinde meşrulaştırıdı.

Büyükşehirlerde arkadaş ilişkisi, hemşerilik, akraba ilişkisi, sosyal ve kültürel faaliyetler, etnik ve dini değerler kullanılarak kişilerle iletişim kurulmaktadır. İletişim grup değerlerine tahvil edilerek kişinin militanlaşması sağlanırken kişi bunu farkedememektedir.
Siyasi partilerin vekil olan üyelerini toplumsal olaylarda önderlik yaptırarak dağda bayırda teröristlik yapmış kişileri Belediye Meclis Üyesi Belediye Başkanı- Milletvekili yaptırarak, dağda öldürülen teröristlerin adlarını sokak mahalle adlarına vererek, park bahçe mezarlık gibi umuma açık yerlere teröristler adına anıtlar yaparak, EDEV'ler aracılığı ile maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ulaşmakta ve onlara destek vermesi.(Doğu ve Güneydoğu illerinde HDP’li belediyeler sözde açtıkları Eğitim Destek Evi (EDEV) ile öğrencilere takviye ders eğitimi veriyor. )      

Halk mahkemesi niteliğinde parti Örgütleri aracılığı ile tahakküm sağlıyorlar  

Örgüt adına haraç tehdit gibi eylemlerde bulunan teröristlere karşı devletin eylemsiz kalması,
Van ilinde yapılan bir araştırmada  örgüte katılanların %40 nın evli olduğu daha iyi bir hayat özlemi ailelerne yardım vaadi,ülke dışında yasama fırsatı verileceğine inanma olaylara katılımı tetıklemiştir..%6 liderlik yapmış diğer kısmı yardım yataklık duzeyınde kalmıştır. Evlilik oranı önemli olmayıp yöresel bir özelliktir 15/16 taşına gelen evlendirdiği için evlidir Asıl olan devletın %6 lık orandır.Mücadele edilip ikna edilecek kitle bu %6 dır...