Placeholder image

Ufuk BULUT

ufukbulut34@gmail.com

Yazarın Tüm Yazıları

SİVASLILARIN AĞABEYİ

Sivas nüfus olarak en kalabalık seçmene sahip bir il olmasına rağmen yıllarca siyasette biraz öksüz kalmıştı taa ki İsmet Yılmaz hükümetin farklı kademelerde görev alana kadar. 

 

Sayın Yılmaz iki farklı kurumda bakanlık görevi üstlendiğinde Sivas ilçeleri bir yana köylerinde etkisi hissedilir oldu. 

 

Dün akşam Koyulhisar Sisorta Köyleri Ümraniye'deki Çandır Köyü Derneği’nde İsmet Yılmaz’ı çok kalabalık bir toplulukla ağırladılar. 

 

Sayın Yılmaz bölgeye hâkim olması sebebiyle konuşmasına köylerin sorunlarını bildiğini ve bu yönde yapılan çalışmalardan bahsederek konuşmasını sürdürdü. 

 

 

Yıllardır siyasileri takip ederim üslup hitap ederken çok önemlidir. 

 

Sayın Yılmaz AK Parti’nin bugüne kadar çalışmalarından örnekler vererek yıllardır yapılanları Sisortalıların gözleri önünden filim şeridi gibi geçmesini sağladı. 

 

Eski Türkiye ve yeni Türkiye'den örneklemeler yaptı. 

 

İsmet Yılmaz akıcı konuşmasıyla ve de üslubuyla çok taktir topladı. Kürsüde bir saat kadar kalan Yılmazın konuşması alkışlarla sık sık kesildi. 

 

Dernek yöneticileri konuşmalarında her daim Sayın yılmazın yanında olacaklarını belirterek kendisi bizlerin ağabeyidir  dediler. 

 

Sayın Yılmazın Binali Yıldırım beye İstanbul belediye başkanlığı seçimlerinde destek isteyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. 

 

“Sayın Yıldırım seçildiği taktirde o bizlerin dahası sizlerin kapısıdır inşallah buraya da getireceğim. Sayın Binali Yıldırım sizlere emanettir.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.