--A+

Yetersiz bakiye adlı tiyatro oyununa yoğun ilgi vardı

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yaptığı Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında tiyatrocu Hakan Yılmaz, Hande Subaşı, Cengiz Şahin ve Eylül Öztürk’ün rol aldığı “Yetersiz Bakiye” isimli tiyatro oyunu, Kartal Hürriyet Kültür Merkezinde sahnelendi. 

ss

Kartallılar yoğun ilgi gösterdiği ve salon ağzına kadar tamamen dolduğu oyunda, oyuncuların performansı ayakta alkışlandı.

Murat Kürüz’ün yazıp Murat Kürüz ve Murat Ergür’ün birlikte yönettiği “Yetersiz Bakiye ” isimli oyun, Kartallılardan yoğun ilgi gördü. 

Hürriyet Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve günümüzde sadece tüketen, tüketmeyi alışkanlık edinmiş insanların asıl değerlerinden nasıl koptuklarını anlatan oyunda sık sık mizah unsurları kullanıldı. Seyirciyi, gününüz hastalığı olan sınıf atlama hırsı ile yüzleşmeye davet eden Yetersiz Bakiye, mizahın iyi örneklerinden biri olarak seyircilerden tam not aldı. 

Tüketme ve sınıf atlama hastalığına yenik düşen namus, kutsal aile, kutsal birliktelik, ailenin mahremiyeti, ev, pembe panjurlu hayaller gibi değerlerin devrilmesini mizahi bir dille anlatan komedi oyunu, 2 perde olarak sahnelendi.

Oyunun sonunda Kartal Belediyesi Türk Halk Müziği Şefi Özgür Doğan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına oyunculara plaket takdim edildi. 

Oyuncuları performanslarından dolayı tebrik eden Doğan,  “Sizleri sahnedeki üstün performansınızdan dolayı kutluyorum. 

Oyuncular adına Hakan Yılmaz ise: “Bizleri sanatsever seyirciyle buluşturan başta Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz olmak üzere Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve tüm ekibe çok teşekkür ediyoruz.

ÇOK OKUNAN HABERLER

  • z Taptığım Babamla Şimdi İki Yabancıyız
  • z İngilizce en iyi nasıl öğrenilir?
  • z Küçük Elif'in Büyük Başarısı
  • z dansçılar Ataşehir'de.
  • z Bosna'dan İstanbul'a "Yenge Geliyor"
  • z Rolüm özgürlüğümü kısıtladı