5. Gençliğe Katkı ve Girişimcilik Kültür Sanat Ödülleri 2024: Yılın En Başarılı Gençleri ve Öğretmenleri

Haber : Murat Genç

5. Gençliğe Katkı ve Girişimcilik Kültür Sanat Ödülleri 2024: Yılın En Başarılı Gençleri ve Öğretmenleri
Eklenme Tarihi: 2024-06-17 23:43:14

5. Gençliğe Katkı ve Girişimcilik Kültür Sanat Ödülleri 2024: Yılın En Başarılı Gençleri ve Öğretmenleri

İstanbul, 29 Haziran 2024 – İstanbul’un 39 ilçesindeki okullardan yapılan araştırmalar sonucunda, 2024 yılı içerisinde okul hayatı, iş, eğitim, öğrenim, sportif faaliyetler ve girişimcilik projelerinde başarı gösteren gençlerin ödüllendirileceği 5. Gençliğe Katkı ve Girişimcilik Kültür Sanat Ödülleri töreni düzenlenecek. Bu tören, gençleri topluma kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen mesleki eğitim ve aile bağlarını kuvvetlendirme projeleri kapsamında Dünya Gençlik Konseyi tarafından organize ediliyor.

Ödül törenine kamu kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti genel başkanları, iş insanları, sanatçılar ve spor kulüpleri gibi geniş bir katılım sağlanacak. Törende, ülkenin her ilinde başarılı olmuş gençler bir araya getirilecek ve başarıları takdir edilecek.

Törene ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Özbekistan, Almanya, Belçika, Hollanda, Fransa, İngiltere ve Somali’den temsilciler de katılacak. Bu uluslararası katılım, kamu yararına çalışmayı, uluslararası arenada projeler üretmeyi ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak topluma kazandırmayı hedefleyen Dünya Gençlik Konseyi’nin küresel etkisini ortaya koyuyor.

Dünya Gençlik Konseyi, din, dil veya ırk ayrımı yapmaksızın gençlerin gelişimine katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Her türlü eğitim, seminer, gezi ve organizasyonları hayata geçirerek bu amaç doğrultusunda projeler üretmektedir. Bu faaliyetlerini tamamen şeffaf bir şekilde bağışçılarına duyurmakta ve gençlerin hayata daha fazla katılımını sağlayarak farkındalıklarını artırmayı öncelikli görev olarak benimsemektedir. Gençlerin her açıdan gelişimini sağlamak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla çıktığımız bu yolda, gençlerimizin başarılarını kutlamak ve onları desteklemek için bir aradayız.

Daha fazla bilgi için [Dünya Gençlik Konseyi](http://www.dunyagenclikkonseyi.org) web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HAKKIMIZDA

DÜNYA GENÇLİK KONSEYİ / ULUSLARARASI

WORLD YOUTH COUNCİL

KURULUŞ : 2010 Yılında Kurulmuş İsim değişikliği ile Türkiye İSTANBUL da  2015 yılında  İstanbul Fatih ‘de   Genel başkanımız Hüseyin Celep     öncülüğünde kurulmuştur.

 Faaliyet Alanımız :

⁸İş, eğitim, öğrenim,sportif faaliyetler ,kültürel etkinlikler,engelli gençlere mesleki edindirme ,insan hakları ,sosyal yardımlaşma ve dayanışma   kuruluşudur 

 İSTANBUL VALİLİĞİNE KAYITLI KÜTÜK NO : 34-212-164

 ŸGENEL MERKEZ OFİSLER   İSTANBUL-ANKARA-KKTC

Türkiye’de 3 Bölge Başkanlığı bulunmaktadır: Marmara, Ege, Güneydoğu ve Başta İstanbul olmak üzere 17 il temsilciliği ile 71.000 bin üyesi  bulunmaktadır.

                               Yurt dışı 9 Ülke Temsilcisi

KKTC- AZERBAYCAN-ÖZBEKİSTAN- ALMANYA BELÇİKA-HOLLANDA- FRANSA- İNGİLTERE-SOMALİ

 Kamu yararına çalışmak, uluslararası alanda projeler üretmek ve gençleri kötülük konusunda bilgilendirip topluma kazandırmak.

Din, dil, ırk ayrımı yapmadan gençlerimizin gelişimine katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Her türlü eğitim, seminer, gezi, organizasyon vb. projelerin hayata geçirilmesi amacıyla kurulmuştur. Bu amaçlar doğrultusunda gerçekleştirdiği faaliyetleri tamamen şeffaf bir şekilde bağışçı destekçilerine duyurur. Gençlerin hayata daha fazla katılımlarını sağlayarak farkındalıklarını artırmak ilk görevimiz. Gençlerimizin her açıdan gelişmesini sağlamak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için birlikte bu yolculuğa çıktık.

Son Haberler