--A+

Ayağı yere basan projeler.

Ataşehir Belediye Başkanı Adayı Battal İlgezdi projelerini bir basın toplantısıyla tanıttı.

ss

Ataşehir Marriot Otel’de düzenlenen toplantıya CHP ilçe başkanı ve yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der ve İlhami Yılmaz ile CHP meclis üyesi adayları katılımcılar arasındaydı.
Battal İlgezdi sözlerine, Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken, polisin attığı biber gazı fişeğiyle başından vurulan yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan’ı anarak başladı. İlgezdi, “ bir daha böyle acıların yaşanmaması” dedi.


HAYAL DEĞİL GERÇEK PROJELER ÜRETİYORUM..
Battal İlgezdi, düzenlediği toplantıda, şu ana kadar hayata geçirdikleri ve önümüzdeki yıllarda yapacakları projeleriyle alakalı bilgi verdi.
İlgezdi, “Bizim projelerimiz hayali olmayan, gerçekçi, ayağı yere basan projeler. Yani devletin yapacağı projeler değil.81 tane değil, 15 projemiz var. Size AK Parti’nin açıkladığı projeleri anlatmak istiyorum. Biliyorsunuz Hal Burayla ilgili Kadir Topbaş, ‘ticaret ve turizm merkezi yapacağım’ diyor, İlçe belediye başkan adayı ise ‘Kent Meydanı yapacağım’ diyor kendi aralarında çelişki yaşıyorlar.


  BATTAL İLGEZDİ’NİN PROJELERİ

ATAŞEHİR KONGRE VE FUAR MERKEZİ
Ferhatpaşa Mahallemizde inşa edeceğimiz Kongre ve Fuar Merkezi toplam 98 bin M2’lik bir alan üstüne kurulacak. Merkezde konferans salonları, sergi salonları, etkinlik salonları, seyir kulesi, kafeterya ve restaurantlar,, ibadethane, helikopter pisti, açık ve kapalı otopark yer alacak.


ÖRNEK MAHALLESİ SAĞLIK MERKEZİ
Örnek Mahallesi’nde 9.439 M2’likk bir alan üzerine tam donanımlı bir sağlık merkezi inşa edeceğiz.
103 yataklı Örnek Mahallesi sağlık Merkezi’nde acil servis, ameliyathaneler, yoğun bakım odaları, labaratuarlar, röntgen odaları, doğumhane, hasta yatak odaları, hekim ve hemşire odaları, çamaşırhane, teknik mekanlar, açık ve kapalı otopark bulunacak…


FERHATPAŞA TIP MERKEZİ
1343 M2 alanda yer alacak Ferhatpaşa Tıp Merkezi’nde acil servis, klinikler, labaratuarlar, röntgen odaları, idare yönetim odaları, yemekhane ve kapalı otopark bulunacak.


KÜÇÜKBAKKALKÖY SPOR KOMPLEKSİ
Küçükbakkalköy’deki 7880 M2’lik spor kompleksinde yüzme havuzu, kapalı spor salonu, açık alan basketbol sahası, açık tenis kortları, soyunma odaları, seyir kulesi, restaurant, kapalı otopark ve sosyal alanlar bulunacak.


ATATÜRK MAHALLESİ BUZ PİSTİ VE SPOR KOMPLEKSİ
8966 m2’lik alana inşaa edilecek komplekste buz pisti, baskebol sahası, voleybol sahası, soyunma odaları, tribünler, kafeterya, sosyal alanlar ve kapalı otopark yer alacak. Tesiste spor hocaları tarafından ücretsiz buz pateni, basketbol ve voleybol dersleri verilecek…


KÜÇÜKBAKKALKÖY EMEKLİ DİNLENME VE KÜLTÜR EVİ
Hayatlarının ikinci baharını yaşayanları kent kalabalığı içinde yalnızlıktan kurtarmak için Küçükbakkalköy’de dinlenme ve etkinlik merkezi kuracağız. 906 m2’lik dinlenme ve kültür evinde dinlenme salonu, dans salonu, müzik odası, satranç odası, derslikler ve yönetim odaları yer alacak.

 UZAY EVİ (PLANETARYUM
Barbaros Mahallesi’nde inşa edeceğimz Uzay Evi 360 dercelik kubbe ve 3D görüntüler ile ziyaretçilerine çok farklı deneyimler yaşatacak. Ğlanetaryum okulların eğitim sistemini destekleyici programlarıyla, çocuklarımızın temel astronomi bilgisinin gelişmesini sağlayacak.


ÇOCUK BİLİM MÜZESİ V ECUMHURİYET PANORAMASI
Küçükbakkalköy’deki İBB’ye ait Katı Atık Aktarma İstasyonu’nu kaldırarak, imar planında belediye hizmet alanında kalan parsele Çocuk Bilim Müzesi ve Cumhuriyet Panoraması inşa edeceğiz. Çocuk Bilim Müzesi ve Cumhuriyet Panoraması sayesinde çocuklarımız bilim ve tarihi kitaplardan ezberleyerek değil, yaşayarak öğrenecekler.


FERHATPAŞA CAN DOSTUM HAYVAN BARINAĞI
8000 m2 alan üzerinde yer alacak barınakta ameliyathane, misafirhane, veterine hekim modası, tekniker odası, kafeterya, hayvan barındırma odaları, yeşil alan, hayvan gezi alanları, hayvan güneşlenme ve dinlenme alanları bulunacak.


ATAŞEHİR KÜLTÜR MERKEZİ
Atatürk Mahallesi Kent Meydanı Projesi’ni bir kültür merkezi ile taçlandırdık. 17 bin m2’lik büyüklüğe sahip 4 kattan oluşan Ataşehir KüLtür Merkezi’nde konser salonları ile sergi, toplantı ve konferans gibi çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilebileceği çok amaçlı salonlar yer alacak.
ATAPARK
Atatürk Mahallesi Emekveler Bölgesi’nde 110 dönümlük alanda sizler için yemyeşil bir dünya kuracağız. Atapark’ta botanik bahçeleri, kelebek adası, şelaleler, akvaryum, göletler, etkinlik ve dinlenme alanları olacak


DENİZ GEZMİŞ SİVİL TOPLUM MERKEZİ
Mustafa Kemal MAhhalesi’nd einşaa edilecek 2363 M2’lik merkezde çok amaçlı salon, STK birimleri, kafeterya, kapalı otopark yer alacak. Bu merkez, ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarının tüm mekansal ihtiyaçlarını karşılayacak. Böylece STK’lar daha etkin ve verimli çalışabilecek.


ATAPARK OPERA SARAYI-ZÜBEYDE HANIM EVLENDİRM EKOMPLEKSİ VE KREŞİ
ATAPARK’ın hemen bitişiğinde inşaa edilecek 11 bin M2’lik komplekste opera, bale, tiyatro ve konser etkinliklerinin düzenlenebileceği 2500 kişilik büyük bir salon yer alacak. Ayrıca binada Büyük Önder Atatürk’ün annesinin ismin verdiğimiz bir evlendirme kompleksi de olacak. Çocuklarımıza hizmet verecek bir de kreş yapacağız.

  • z Beratcan”ın Katili Tanıdık Çıktı
  • z Ufuk Bulut'tan Ataşehir Gerçeği...
  • z Ataşehir CHP Meclis üyeleri ön Seçim sonuçları..
  • z ÖSYM”den YGS Açıklaması: "Müsterih Olun"
  • z YGS'de Yanlış Soru Skandalı Büyüyor
  • z Ayağı yere basan projeler.