--A+

Ermeni Askerler, Zehirli Yılanları Azerbaycan'a Saldı

ERMENİ İŞTE! Ermeni askerler, sınırda çıkardıkları yangınlarla zehirli yılanların Azerbaycan sınırındaki köylere akın etmesine yol açtılar.

ss

 Ermenistan'da Ermeni askerlerince çıkartılan orman yangınlarından kaçan binlerce zehirli yılan Azerbaycan köylerine akın etti. Yangınlardan kaçan binlerce zehirli yılan sınırı geçerek Azerbaycan köylerine geldi. Savaştan dolayı zor şartlarda yaşayan köylüler, bir yandan da zehirli yılanlardan korunmaya çalışıyor 

HALKIN KORKULU RÜYASI OLDULAR 

Hem insan hayatını hem de evcil hayvanları tehdit eden yılanlar, 1,5 metrelik boylarıyla bölge halkının korkulu rüyası haline geldi. Özellikle ekili alanlar ve hayvan barınaklarına giren yılanlar birçok insanın zehirlenmesine, çok sayıda hayvanın ise telef olmasına neden oldu. Savaş nedeniyle tarlalardaki mahsulünü toplamakta zorlanan bölge halkı bir de yılanlarla mücadele ettiklerini bildirdi. 

BOYLARI 1.5 METREYİ GEÇİYOR 

Konuyla ilgili basına açıklamalarda bulunan Merzili köyü sakini Toğrul Aliyev yangınlar dolayısıyla bölgedeki yılanların, hattın Azerbaycan tarafına geçtiğini söyledi. Aynı köyde yaşayan Nesimi Babayev de yaptığı açıklamada, bölgede yaşayan ve özellikle çok zehirli olmasıyla tanınan "Gürze" ve "Kafkas Kızıl Yılanı" cinsi yılanların yaşam şartlarını zorlaştırdığını dile getirdi. Babayev, yılanların boylarının bir, 1,5 metreyi geçtiğini, ailesi ve hayvanları için endişe duyduğunun altını çizdi. 

Ermenistan ordusunun işgal süresince cephe hattında çıkardığı sürekli yangınlar, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Azerbaycanlıların ekili alanlarına ve ekolojik dengesine büyük zarar veriyor.

  • z Dünya Devi Ataşehir'de Karargah Kurdu...
  • z 8 bacaklı keçi görenleri şaşkına çeviriyor!
  • z DOLUNAY ( AY TUTULMASI)
  • z 529 mazlumu kurtarmak bizim elimizde.
  • z "Tecavüze Uğradım"
  • z Edepsizlikten taş kesilen halk