--A+

Kolon Kanseri İki Kardeşi Aynı Anda Yakaladı

Kayseri”de yaşayan ve aynı dönemde kalın bağırsak kanserine yakalanan;42 yaşındaki Muzaffer ve 40 yaşındaki Yaşar Şahanlar kardeşler, Memorial Kayseri Hastanesi”nde 2 saat arayla ameliyat oldu.

ss

Kayseri’de yaşayan ve aynı dönemde kalın bağırsak kanserine yakalanan;42 yaşındaki Muzaffer ve 40 yaşındaki Yaşar Şahanlar kardeşler, Memorial Kayseri Hastanesi’nde 2 saat arayla ameliyat oldu. Prof. Dr. Alper Akcan ve Op. Dr. Mustafa Gök tarafından gerçekleştirilen ameliyatlar ile sağlığına kavuşan iki kardeş, “Aynı anda yaşadığımız ortak şikayetleri birbirimiz ile paylaşarak vakit kaybetmeden hastaneye başvurduk. Başarılı bir ameliyat ile sağlığımıza kavuştuk. Herkes vücudunda yaşadığı değişiklikleri önemseyerek, mutlaka bir doktora danışmalı” dedi.

ŞİKAYETLERİ AYNIYDI...

Kayseri’de yaşayan Muzaffer Şahanlar, kabızlık ve aşırı kilo kaybı nedeniyle bir sağlık kuruluşuna başvurdu. Tetkik aşaması uzun süren Muzaffer Şahanlar bu süreci telefonla, Almanya’da yaşayan kardeşine anlattı. Yaşar Şahanlar ağabeyinin söyledikleri karşısında şok olmuştu. Çünkü kendisi de aynı şikayetleri yaşıyordu ve belirtiler tıpa tıp aynıydı. O da en yakın sağlık kuruluşuna giderek gerekli testler yaptırdı. 

AYNI DÖNEMDE KOLON KANSERİ OLDULAR

Almanya’da yapılan tetkikler sonucunda, Yaşar Şahanlar’akalın bağırsak kanseri olabileceği söylendi. Bunun üzerine Türkiye’ye gelen Yaşar Şahanlar, ağabeyi ile birlikte Memorial Kayseri Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tetkik ve tahliller sonucu, her iki kardeşin de aynı dönemde kolon kanserine yakalandığı ortaya çıktı.

İKİ KARDEŞ SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Memorial Kayseri Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Mustafa Gök, iki kardeşin hastalık öyküsünü dinledikten sonra yapılan tetkikler sonucunda kolon kanseri teşhisinin konulduğunu anlattı. Muzaffer ve Yaşar Şahanlar’ıniki saat arayla ameliyat edildiğine dikkat çeken Op. Dr. Gök, “İki kardeşi aynı gün, 2 saat arayla ameliyata aldık. Yaşar Bey’in tümörlü kalın bağırsağının sağ yarısını aldıktan sonra sol yarısını ince bağırsakla birleştirdik. Muzaffer Bey’in ise kardeşine oranla kalın bağırsağının tümörlü olan daha büyük bir bölümü alındı” diye konuştu.

 

VAKİT KAYBETMEDEN KAYSERİ'YE GELDİ

Yaşar Şahanlar, ailesinde de kolon kanseri öyküsünün olduğunu, amcası ve babasının da bu hastalığa yakalandığını söyledi. Almanya’da kanser şüphesi ile kontrolleri yapılırken Türkiye’ye gelmeye karar verdiğini ve tedaviye ülkesinde devam etmek istediğini dile getiren Şahanlar, “Ağabeyimde ve bende bu hastalığın aynı anda ortaya çıkması bizim için çok şaşırtıcıydı. Başarılı bir ameliyat sonrasında sağlığımıza kavuştuğumuz için mutluyuz. Prof.Dr. Alper Akcan’a ve Op. Dr. Mustafa Gök’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

  • z Çocuğunuza Cüzdan Alın
  • z Türkiye'de Vegan ve Vejeteryan
  • z Sizi hasta eden şey, iyileştirebilir de...
  • z Hastalığına Çare Aranıyor!
  • z Kan ağlayan ağaç her derde deva..
  • z Bu ağaca sakın yaklaşmayın! Dokunanı öldürüyor