--A+

Maltepe’de 301 bin kişi ücretsiz sağlık hizmetinden yararlandı

Daha sağlıklı ve daha mutlu Maltepe” sloganıyla çalışmalara ara vermeksizin devam eden Maltepe Belediyesi, son 4 senede 301 bin 793 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

ss

Maltepe Belediyesi tarafından Küçükyalı Mahallesi’nde hizmete açılan tıp merkezi, modern binası ve teknik donanımıyla vatandaşlara ücretsiz ve kaliteli sağlık hizmeti sunuyor. 

2017 senesinde faaliyete başlayan tıp merkezinde, bir sene içinde 57 bin 135 kişi, ücretsiz sağlık hizmeti aldı. Maltepe Belediyesi Hastaneler Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan ve 11 bin 500 metrekare kullanım alanına sahip olan Maltepe Tıp Merkezi, şu anda mevcut 10 uzmanlık dalında (göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları, Ağız ve diş sağlığı, dâhiliye, genel cerrahi, Aile hekimliği, biokimya, radyoloji) 14 uzman doktorla,  vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti sunuyor. 

Tıp merkezinde 2018 senesinde, 30’a yakın uzmanlık dalında sağlık hizmeti verilmesi hedefleniyor.

30 BİN KİŞİYE EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’nin yanı sıra, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde devam ettiği faaliyetlerle de dikkatlerden kaçmıyor. 

2014 senesinden beri, sağlık işleri ve tıp merkezi bünyesinde toplam 301 bin 793 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti sunan belediye, altın kart, buton ve evde sağlık hizmetleri ile de vatandaşların takdirini kazandı. 

65 yaş üstü vatandaşlara ve engelli vatandaşlara yönelik devam ettirilen altın kart uygulaması sayesinde, 30 bin 468 kişiye evde sağlık hizmeti verildi. 

Genç nesillere yönelik de bilinçlendirme çalışmaları yapan ekipler, son 4 senede 38 bin öğrenciye okullarında “ergenlik ve şiddet” “hijyen ve tuvalet” eğitimi verdi. 

Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ayrıca ilçe genelinde esnafa yönelik “hijyen eğitimi”ni de  devam ettiriyor.

  • z Çocuğunuza Cüzdan Alın
  • z Türkiye'de Vegan ve Vejeteryan
  • z Sizi hasta eden şey, iyileştirebilir de...
  • z Hastalığına Çare Aranıyor!
  • z Kan ağlayan ağaç her derde deva..
  • z Bu ağaca sakın yaklaşmayın! Dokunanı öldürüyor