--A+

Rusya'dan Merkel'e Tehdit Gibi Cevap

Türkiye ziyaretinde Rusya”nın Suriye'deki hava saldırılarına ilişkin kaygısını dile getiren Merkel'e Kremlin'den tehdit gibi bir tepki geldi.

ss

Rusya, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in önceki gün Türkiye'de yaptığı Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin olarak “Rus bombardımanında acı çeken on binlerce insan bizi dehşete düşürdü” şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

'DİKKATLİ OLUN'

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Sözcüsü Dmitri Peskov, "Suriye'deki hassas durum ve çözüm meselesi göz önüne alınarak bir kez daha herkesi kelimelerini seçerken çok dikkatli ve sorumlu olmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın hava saldırılarında sivillerin öldüğüne dair iddiaları reddeden Peskov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya'yı resmen Suriye'yi işgal etmekle itham eden sözlerine de yanıt verdi. Peskov, "Erdoğan'ın işgal söyleminin ne uluslararası hukuk, ne de fiili durumla ilgisi var. Buna ancak saçmalık tanımı yapılabilir. Rusya Suriye'de bu ülkenin resmi yönetimi tarafından yapılan davetle bulunuyor" dedi.

MERKEL NE DEMİŞTİ?

Merkel, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinin ardından, "Son birkaç günde bombardımanın yanı sıra Rusya tarafından gelen saldırılar nedeniyle acı çeken Suriyeliler bizi dehşete düşürüyor, şok ediyor" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Halep kentinden kaçan Suriyelilerin Rusya destekli hükümet güçleri tarafından bombardıman altında tutulmasını "dehşet verici" olarak nitelendirmişti.

  • z Dünya Devi Ataşehir'de Karargah Kurdu...
  • z 8 bacaklı keçi görenleri şaşkına çeviriyor!
  • z DOLUNAY ( AY TUTULMASI)
  • z 529 mazlumu kurtarmak bizim elimizde.
  • z "Tecavüze Uğradım"
  • z Edepsizlikten taş kesilen halk