SADİ ÖZATA "Ben Ataşehir“in neferiyim"

Ben Sadi Özata 1957 Sivas doğumluyum1969 yılında İstanbul“a geldim. Ortaokul lise ve üniversiteyi bitirdikten sonra 1984 yılında ticari ve siyasi hayata atıldım. Bu tarihten 2014 ılı şubat ayına kadar bir siyasi partide bulundum. Sırasıyla refah part

SADİ ÖZATA
Eklenme Tarihi: 2014-03-26 01:14:45

Neden CHP

 Sadi Özata açıklamaya şöyle başladıÖncelikle böyle bir soru karşısında kendimi çok rahat hissediyorum. İnsanların yaşadı kalarını en iyi tabiki kendileri bilirler. dışardan bakılınca her kez her şeyi söyleyebilir. Önemli olan kişinin kendi yaşadıklarıdır. Refah partisi mahalle temsilciliği ile başlayan fazilet partisinde ilçe başkalığı ile devam eden daha sonra Ak Partinin İstanbul kurucular kurulda bulundum. Yıllarca Ataşehir“e hizmet eden birisi olarak burası benim aşkım. Partimizin sloganında olduğu gibi Ataşehir aşkımız ama Sadi Özata“nın da aşkı neden siye sorarsanız ben siyasete Atyaşehir“de başladım.

 İlçemizin Ataşehir“in ismini almasında katkımız küçümsenemez.

Bir zamanlar Kadıköy e bağlı olan bu gün ilçemiz sınırları içinde yer alan Çamlıca yeni şehir gibi bölgelerde emeklerimiz vardır. Bu bölgelerde yaşayan insanlar Anadolu“dan gelmiş mahcup insanlar. Bir şey isteyemeyen insanlardır. Bu insanların devlet kurumlarıyla aralarında bağ kurmak için bir vasıta ararlar ve biz o vasıta görevlerini yaptık. Çözülebilecek sorunlarında yardımcı olurduk dönemlerde yaptığımız çalışmalarla adımını duyurmuş 3 isimdik. Ataşehir ilçe adını almasında da bu 3 arkadaş olarak katkımız küçümsenemez. Bu yaptıklarımızdan dolayı halk bizi hep yüksek yerlerde tuttu.

Türkiye“de inanç algıları kırılıyor ve değişiyor  

İnsanlarımızın takım tutar gibi parti tutmasına siyasi hayatım boyunca karşı çıkmışımdır. Sonuçta bu ülkede yaşıyoruz.76 milyonda “da bizimle aynı değerlere sahiptir. Siyasi Görüşlerle hayat görüşlerini farklı kılmak gerekir. Siyasi görüş vatandaşa hizmet görüşü olmalıdır.

Burada partiler farklı olabilir. Ben Ataşehir“e hizmet etmek istiyorum. Aday adaylık sürecimde adımız son 25 güne kadar aday olarak anılıyorken ve vatandaş bizi kabullenmiş beklerken gizli bir el geldi ve bizde olan başkanlığı Nimetulalh beye verdi. Tabii biz buna parti tercihi olarak saygı duyduk. Âmâ yine de insanın şahsi duygularıyla gururu ve inançlarıyla oynamasına izin veremezdik.

Haksızlıklarla mücadele etmeyen yarın başına geleceklere rıza göstermiş demektir

HZ. Ali“nin sözü ““vardır haksızlıklarla mücadele etmeyen yarın başına geleceklere rıza göstermiş demektir. ‘Ben oradaki bütün haksızlıkları görünce ki burada isim vermek doğru olmaz Ataşehir.e hizmeti o çatı altında edemeyeceğimi fark ettim. Bu arada sayın battal bey değer verdiğim bazı arkadaşlarla bir kahve içelim daveti gönderdi. Adaylıkların kesinleşeceği son günde görüştüm kendisinden 24 saat süre istedim. Bu sürede yaptığım değerlendirmede Ataşehir Battal İlgezdi“yle ortak aşkımız olduğunu fark ederek burada bir çalışma ortamı sağlanacak olması sebebiyle kabul ettim.

Beni Cumhuriyrt Halk Partililer Bağırlarına bastılar.

Ayrıca belediye yerel bir konudur ve burada amaç hizmet etmektir. Sayın başkana bir kaygımı dile getirdim. Sizinle çalışmaya başlarsam teşkilatınızda sorun çıkramı, beni kabullenirler ‘mi, sizi zor durumda bırakmak istemem dedim. Kendisi “de bana sana en tepeden en alt tabana kadar kimse karşı çıkmayacaktır bundan emin olabilirsin, Bizim sizin gibi insana ihtiyacı var dedi.

 CHP“si iktidar olmak istiyorsa Türkiye mozaiğini bu parti çatısı altında toplaması gerekmektedir. Her kesimi bu çatı altında toplamayı en iyi Sayın Mustafa Sarıgül ve battal İlgezdi çok güzel bir şekilde yapıyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi “halk” ile buluşuyor.

 Şu an öyle. Batkımız zaman halk partisi 85 li yıllardan itibaren varoşlardan oy alamıyor. İsmi halk olan 99 yıllık bir parti o haltan oy alamıyor. Şunu gördüm ki yaklaşık 1 aydır başkanla geziyorum. Battal İlgezdi tam bir halk insanı. Bunu her yerde görüyoruz. Vatandaşlar gittiğimiz her geziye Battal Bey ben şu partiliyim ama seçimlerde oyumu size vereceğim. Bu gün atılan bu adamların devem etmesi halinde partimizin kısa sürede iktidara yükseleceğini bekliyorum. Bizi tüm CHP li abilerimiz, kardeşlerimiz ve tüm hanımlarımız sağ olsunlar bağırlarına bastılar ve sevgi ile karşılatalar. Burada kendimi 30 yılık CHP“li gibi hissediyorum. Bizi CHP“yle birleştiren hizmet etme aşkımızdır.,

Buraya Pazarlıkla gelmedim.

Kesinlikle söz konuş değil. Buluşmamızda bir kahve içtik. Oda rüşvet sayılır mı bilmiyorum. Söylentiler sadece çamur at izi kalır mantığıyla yapılmaktadır. Dedikodu yapanları muhatap bile almıyorum. Seçimlerden sonra anlayacaklar.

Ben hizmet yapma sevdasını burada buldum. Şuan çalışmalarımızda kimseyi ayırmadan herkesle kol kola omuz omuza çalışıyoruz. Bizim vadi dediğimiz bölge var. Ben tüm o bölgeye hitap etmek için buradayım. Hiç pişman değilim. Sadece bize güvensinler ve bu güvenleri ben boşa çıkarmayacağım. Sayın başkanın bana samimiyeti hatta bazen bana abi diye hitap etmesi gerçekten bende güzel bir duygular oluşturuyor. Bu seçimde Ataşehir halkı hizmete oy verecektir. Yapılanlar ortada. Şu unutulmasın ki burada Battal İlgezdi olduğu sürece hiç bir sorun olmaz. Ben bütün Cumhuriyet Halk Partisi gönüllülerine teşekkür ediyorum. Beni bağırlarına bastılar kabullendiler ve saygılı davrandılar. Kimse bu partiye ön yargılı davranmasın en azından tanımak içinde olsa bir kahve içmeye sizler buyurun gelin.

Son Haberler