Aytaç Battal “ Demokrat Parti ile yol yürüyeceğim dedi”

Adnan Menderes İdo’lümdür

Aytaç Battal “ Demokrat Parti ile yol yürüyeceğim dedi”
Eklenme Tarihi: 2023-03-15 17:47:51

14 Mayıs Genel Seçimlerin yaklaşması münasebetiyle siyasette hareketli günler yaşanıyor. Bir çok siyasetçi isimler kendi çizgisine uygun seçmenlerine hitap edebileceği Partilerde yerlerini alıyorlar bunlardan birisi de Basın camiasının yakından tanıdığı Aytaç Battal Anadolu Birliği Parti’sinde ki Genel Başkan

yardımcılığı görevinden İstifa ederek Demokrat Parti’de yerini aldı.

Aytaç Battal Gazeteci Ufuk Bulut’a şöyle açıklamalarda bulundu ( Ben rahmetli Adnan Menderes’in çizgisinde siyaset yapan bir kişiyim tarihte yeter artık söz milletindir diyen merhum Menderes’in o yıllardaki seçim probakandasına yapılacak 14 Mayıs seçimlerine atıfta bulunularak genel seçime gidilecek olması beni bu kararında daha da çok etkiledi. kaldı ki Genel Başkanımız Gültekin Uysal beyefendinin izlediği politikalar, duruşu, çizgisi benim de o inandığım bu yolda Sayın Genel Başkanım Gültekin Uysal bey’le yürümem kanaati oluştu.

 Ayrıca o çok değer verdiğim Ordu Milletvekili Sayın Cemal Enginyurt beyefendi ise bu kararında çok etkili oldu. Kendimi yuvasına dönmüş birisi olarak hissediyorum vatanına milletine ve bana inanan insanlarımıza Demokrat Parti çatısı altında daha iyi hizmet edeceğimi biliyorum beni seven insanlar ve sayın hemşehrilerim bilsinler ki bu çatı altında sizleri en iyi şekilde temsil edeceğim, bundan hiç şüpheniz olmasın sizleri de Demokrat Partisi çatısı altına birlikte yol yürümeye davet ediyorum dedi.)

Aytaç Battal’ın basın camiasıyla olan diyologları ve basın grupları arasında da oldukça ses getirdi. Aytaç Battal’ın karakteri,çizgisini ve duruşunu yakından bilen Gazeteci meslektaşlarımızın yorumu şöyle oldu. Aytaç Battal Demokrat Parti kimliğine çok yakışıyor neredeyse birebir örtüşüyor bizlerde kendisine başarılar diliyoruz kanaati hakim oldu.

Son Haberler