BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Haber: Murat Genç

BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TAM DESTEK
Eklenme Tarihi: 2023-09-12 15:51:04

BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TAM DESTEK
Bağlar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği üniversite adaylarına yönelik TYT-AYT kursları bu yıl özel sınıfta uzman eğitmenler tarafından verilecek.
Belediye,  ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 70 öğrenciye giysi desteğinde bulunarak yeni eğitim ve öğretim döneminin başladığı bugünlerde ailelerin yüzünü güldürdü.
Göreve başladıkları 2019 yılından bu yana eğitim faaliyetlerine tam destek verdiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Bugün birer filiz olan bu çocuklar inanıyorum ki gelecekte milletimizin umudu ve hizmetkarları olacaktır.” İfadeleriyle eğitime verilen desteğin önemine dikkat çekti.

ÖZEL SINIFLARDA ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANACAKLAR
Bağlar Belediyesi, her yaş grubundaki öğrencilere yönelik desteklerini yeni eğitim ve öğretim döneminin başladığı bu günlerde de sürdürüyor. Kayıt işlemleri önemli ölçüde tamamlanan TYT-AYT kursları 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. İlk ve orta dereceli  okullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere ise belediye tarafından giysi desteği sağlandı.
Şeyh Şamil Mahallesi’nde bulunan eğitim merkezinde 7 özel sınıfta uzman eğitmenler eşliğinde sözel, eşit ağırlık ve sayısal alanlarında verilecek TYT –AYT kursları için 120 öğrenci kayıt yaptırdı. Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak açılan kurslar ücretsiz olarak haftanın her günü öğrencilerin hizmetinde olacak. Yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesinde yine yoğun katılımla seviye tespit sınavı gerçekleştirildi.

İHTİYAÇ SAHİBİ 70 ÖĞRENCİYE GİYSİ DESTEĞİ
İlk ve orta derece düzeyindeki 70 öğrenci tespit edilerek her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde giysi desteği sağlandı. Öğrenci velilerinin de hazır bulunduğu etkinlikte özel olarak hazırlanan destek paketlerini takdim eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ,öğrencilerle yakından ilgilendi, yeni eğitim ve öğretim yılı için başarı dileğinde bulundu. Beyoğlu,”Belediyemizin Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarından oluşan öğrencilerimize her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Onlar yarınlarımızın umudu, milletimizin geleceğidir. Biz çocuklarımıza bu gözle bakıyoruz. Eğitime yönelik her desteği kıymetli görüyoruz. Tüm çocuklarımıza ve eğitim ailesine hayırlı ve başarılı bir dönem geçirmelerini diliyoruz.” dedi.

Son Haberler