dansçılar Ataşehir“de.

3.İSTANBUL ULUSLARARASI DANS FESTİVALİ SILENCE ISTANBUL HOTEL“de

dansçılar Ataşehir'de.
Eklenme Tarihi: 2014-04-05 04:00:00

İSTANBUL ULUSLARARASI DANS FESTİVALİ

Bizim Yaka özel haber...

Dans etmek sevgidir, barıştır. Dans etmek tutkudur, spordur. Dans etmek evrenseldir.Ataşehir dünyaca ünlü dansçılara ev sahipliği yapıyor.

129 ülkede 5.000“den fazla şubesi ile faaliyet gösteren Dünya“nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından JCI – Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Kültür Şubesi, Hard Rock Cafe Istanbul ve Chanta Club“ın desteklediği, Ay“dan Turizm“in organize ettiği 3.İstanbul Uluslararası Dans Festivali, “Barış için dans” sloganı ile farklı milletlerden dans severlerin İstanbul“da buluşmasını ve dans kültürünü yaygınlaştırarak toplumun sosyalleşmesine katkıda bulunmak amacı ile 3 – 7 Nisan 2014 tarihleri arasında Ataşehir  Silence Istanbul Hotel“de sadece Bizim yaka Gazetesinin takip ettiği festivale 70 ülkeden 3500 dans severin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

İstanbul Uluslararası Dans Festivali, başta latin dansları (salsa, cha cha, bachata, kizomba) ve tango olmak üzere zumba, vals, swing, flamenko, hip hop, sirtaki, rock“n roll, harmandalı, zeybek, oryantal, roman havası, kafkas vb. dans türlerinde dünyaca ünlü yabancı ve yerli dans eğitmenleri tarafından gündüzleri her seviyede (başlangıç, orta, ileri seviyelerde) dans eğitimlerinin verildiği, akşamları dünyaca ünlü dans gruplarının gösterilerinin sergilendiği, geceleri salsa, latin, milonga, R&B, club partilerin ve çeşitli yarışmaların düzenlendiği dünyanın en büyük dans organizasyonları arasındadır.

Dünyanın en ünlü dansçıların ve dans gruplarının katıldığı, başta Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, ABD olmak üzere dünyanın dört bir tarafından dans severlerin katıldığı organizasyon, Türk dans severlerin yurt dışındaki dans severlerle buluşmasına ve festival boyunca dans ederek birbirilerinin dansını öğrenmelerine, kültür alışverişinde bulunmalarına önemli katkı sağlamaktadır.

Dans Festivali“nin en önemli özelliklerinden biri; bugüne kadar hayatında hiç dans etmemiş ama dansın herhangi bir türüne merak duyan kişilerin yaşı ne olursa olsun dansa başlamaları için çok büyük bir imkan sunmasıdır. Festivalde sadece başlangıç seviyeler için de Zumba, Salsa, Tango, Sirtaki, Flamenko, Swing, hip hop vb. çeşitli dans türlerinde dersler verilmektedir. Gündüzleri dans eğitimi alanlar akşamları gerçekleştirilen dans partilerinde çeşitli ülkelerden gelen dansçılarla dans pratiği yapabilmektedir. Festival ile ilgili bilgileri sonsuz medya sema hnımdan alabilirsiniz.

Ataşehir / Ufuk Bulut

           

Son Haberler