Genç Coğrafyacılar, Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

Özel Haber: Eren DALGIÇ

Genç Coğrafyacılar, Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 2024-06-20 15:44:53

Genç Coğrafyacılar, Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

Genç Coğrafyacılar, Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

 

Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü öğrencileri, Diyarbakır Ayşe Havsa Sultan Sevgi Evleri’ndeki çocuklar için kitap bağışında bulundular. Dicle Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Salman Özüpekçe öncülüğünde organize edilen etkinlikte yaklaşık 500 adet kitap ve oyuncak sevgi evlerinde bulunan kütüphaneye teslim edildi.

Dicle Üniversitesi Coğrafya Bölümü ve Dicle Üniversitesi Rektörlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte konuşan öğretim üyesi Doç.Dr. Salman Özüpekçe;”Dicle Üniversitemiz adına Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği öğrencileri olarak bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinlikte birçok bağış, katılım ve destek aldık. İki tane gücümüz var: İlki rektörlüğümüz, dekanlığımız. Her çalışmada bizi destekledikleri için teşekkür ederiz. Ama tabi ki asıl gücümüz coğrafya öğretmenliği öğrencilerimizdir. Onların özverili ve şefkatli çalışmaları sayesinde gelenekselleştirmeye başladığımız bu çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmadaki hedefimiz çocuklara pedagojik seviyelerine uygun kitapları ulaştırmak ve etkinlikler düzenlemek. Yaş grubuna göre boyama etkinlikleri, yiyecek ikramlarımız ve yaş grubuna uygun oyuncaklar getirdik. Bu çalışmaların hepsini bağışlarla yaptık.” dedi.

Doç.Dr. Salman Özüpekçe

Ekip lideri genç coğrafyacı Fırat ise:” Burada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bu proje için çok uğraştık. Çanakkale, İstanbul’a kadar ulaştık. Çocuklara kitaplar getirdik, etkinlikler düzenledik.” dedi.

Ekip Lideri Genç Coğrafyacı Fırat

Diğer bir ekip lideri olan genç coğrafyacı Sema ise:” Burada olmaktan çok mutluyum, ilk geldiğimizde çocukların bizi karşılayışı çok duygusaldı. Etkinliklerimiz çok iyi gidiyor. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

 

Ekip Lideri Genç Coğrafyacı Sema

 

 

 

Son Haberler