--A+

23 Nisan Çocuk Bayramı Toronto'da Kutlanıyor

Kanada'da Toronto Belediyesi, 5. kez düzenleyeceği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Bayramı kapsamında 1 hafta boyunca etkinlikler yapmaya hazırlanıyor.

ss

Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi Toronto’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanması kararı alındı.

Toronto Belediyesi’nin resmi internet sayfasında yer alan duyuruda, Belediye Başkanı John Tory’nin imzası da yer aldı.

Yayınlanan duyuruda şöyle denildi:

“23 Nisan Çocuk Bayramı, her yıl dünyanın birçok ülkesinde kutlanıyor. Bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1920 yılında dünya çocuklarına armağan edildi.

Çocuk Bayramı, uluslararası arenada UNICEF gibi birçok kurum tarafından resmen tanınmaya başlandı. Bu özel gün, dünya çocuklarına bir hediye olarak “sevgi, arkadaşlık ve barış” mottosuyla kabul edildi ve uluslararası toplumda kabul görmeye devam ediyor.

Kanada Türk Toplumu tarafından organize edilen ve 16 Nisan’da Toronto’da beşincisi kutlanacak olan Uluslararası Çocuk Bayramı etkinliklerinin, Toronto’daki çocuklar arasında dostluğu, barışı ve birliği geliştireceğini umuyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı etnik ve kültürel gruplara mensup çocuklar geleneksel danslarını ve sanatsal çalışmalarını sergileyecek.

Toronto, farklı etnik ve kültürel grupların bir arada uyum ve tolerans içinde yaşayabildiği bir ‘kültür mozaiği’ olarak biliniyor. Uluslararası Çocuk Bayramı gibi etkinlikler, topluluklar arasındaki etnik ve kültürel gelenekleri karşılaştırarak çok kültürlülüğü destekliyor ve kardeşlik, sevgi, dostluk ve birliği sağlamlaştırıyor.”

  • z Dünya Devi Ataşehir'de Karargah Kurdu...
  • z 8 bacaklı keçi görenleri şaşkına çeviriyor!
  • z DOLUNAY ( AY TUTULMASI)
  • z 529 mazlumu kurtarmak bizim elimizde.
  • z "Tecavüze Uğradım"
  • z Edepsizlikten taş kesilen halk