--A+

Ataşehir'in gururu Kayişdağı spor kulübü.

Kayişdağı spor kulübü başkanı H. Hüseyin Şahin olanaksızlıklara meydan okuyor.okuyor. Ataşehir belediye başkanı Battal İlgezdi'nin desteğiyle Altın madalya alıyorlar Türkiye genelinde başarı yakalıyorlar.Bu başarılı gençlerimizin önderliğini yapan H. Hüseyin Şahin'e kaymakamımızın ve ilgili federasyonun destek vermesini bekliyoruz..

ss

Başkanım öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

 Ben Kayışdağı spor kulübü başkanı Hasan Hüseyin Şahin Bugüne kadar sporcularımızla beraber 26 madalyaya ulaştık.  57 tane boksörümüz var. Dünya şampiyonu hocaya sahibiz ve ayrıca milli takımın hocalığını yapmakta. Milli takımımız şu anda Bulgaristan’dalar final’e çıktılar.

Salonumuzun olmamasından dolayı çalışma ortamımız çok zayıf tek sıkıntımız bu fakat olumsuzluklara reğmen sağ olsun gençlerimiz yırtık torbalarla çalışarak bu başarıları elde ediyoruz. Bayağı zorluk çıkartıyorlar.

Size bu konuda zorluk çıkartanlar kimler?

Okulun salonunda çalışıyoruz. Celal Yardımcı İlköğretim Okulu müdürü bize sürekli çıkmamız için baskı uyguluyor hatta 5 bin tl kadar ücret istedi. Sürekli çıkın, buradan gidin artık gibi laflar kullanıyor. Biz Amatör kulüplerin gelir kaynağı yok ancak sağ olsun Ataşehir Belediyesi başkanı Battal İlgezdi bize bu konuda çok destek oluyor elinden geleni yapıyor.  322 Futbolcu, 57 boksörle hizmet veriyoruz.

 

Kayidağı parkını çok güzel hale getirdiniz. Aileler rahatlıkla bu parka gelebiliyor. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Burası açıkçası varoş bölgesiydi. Geçen sene biz orayı açtığımızda bütün balicisi, tinercisi, madde bağımlısı hepsi oradaydı. 1 sene boyunca çok fazla mücadele verdik. O zamanlar akşam 20.00 olduğu zaman parka kimse inemiyordu korkusundan. Simdi gece 00.00’da 01.00’da bayanlar geliyor parkta çayını kahvesini içiyor. Hatta semaver yapıyorlar huzur var. Biraz sporla verdiğimiz mücadelede oldu. Şimdi parkımız tertemiz. Hatta kulüpte artık kullanmayan 3-4 arkadaşımızı aldık. Pırıl pırıl çocuklar isim artık temizler.

Türkiye’de alt yapı yok mecburen yurt dışında eğitim alıyorlar boksörler Bu duruma ne diyeceksiniz ?

Bakın iddialı konuşacağım, Bana uluslararası statüde bi spor salonu verirlerse, destek olurlarsa Dünya şampiyonu yaratmazsam oradan ben bu mesleği bırakırım bakın çok net söylüyorum. Açıkçası yerel medyadan fazlasıyla memnunum. Bizi sürekli takip ediyorlar etkinliklerimizi ve başarılarımızı gösteriyorlar. Çok teşekkür ediyoruz. Bunu isteriz ki ulusal kanallarda yapsın. Amatör sporlar gelişsin. Bakar mısınız Burhan Felek harici öyle bi sportif alanımız var mı ? Bunlar olmadan bir şey olmaz. Ama bilinsin ki yakın zamanda sporda devrim yapacağız. Battal İlgezdi spor konusunda gerçekten çok destekçi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. O olmasaydı biz daha kötü durumda olurduk.

Bu parkın içersinde herhangi bi proje var mı ?

Yeni projelerimiz ortaya çıkıyor. Eğer hayata geçerse Voleybol, basketbol, boks sahaları olacak ve 7 Bin kişilik tribün olacak. Ataşehir’in en iyi alanı olacak inşallah. Bakın 5 para etmez futbolcular var var. Bi topa vurmadan gelip gidiyorlar. 10 milyon $ alıyorlar. Ne kadar üzücü bir durum.O paralar bizim amatör kulüplerin elinde olsa yüzlerce Alex çıkartırız.

Son olarak vermek istediğiniz bir mesaj var mı ?

Sevgi, barış, kardeşlik bunlar hep daim olsun. İnsanca, dürüstçe mücadele verirsek inşallah böyle kötü şeylerden uzaklaştırıp, arındırıp herkesi mutlu etmek istiyoruz. Sizlere de çok teşekkür ediyorum gerçekten yerel medya olarak çok ilgi gösteriyorsunuz. Ayrıca Bugün 2 tane altın madalya kazandıran boksörlerimizle gurur duyuyoruz. Bunların hiç birini karşılıksız bırakmayacağız.

Birazda sporcularımızı tanıyabilir miyiz?

Ben Doğan Özdemir, 8. Sınıfta okuyorum. 2 senedir sporla uğraşıyorum, bu kulüpte başladım ve kesinlikle bırakmayı düşünmüyorum. Beni internet gibi ruh sağlığımızı bozacak şeylerden uzak tutuyor.Üzerimizde emeği olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Çok heyecanlı ve deneyim vericiydi. Final oynamayı başardık ve ilk 20 sn. de rakibi devirerek altın madalya kazandım. Ama o 20 sn rakibimi nakavut ettim.Çok çalıştım.Bana inana ve güvenen başta Başkanımız’a ve hocalarıma teşekkür ediyorum.

 İbrahim Kaya. 76 kiloda girdim şampiyonaya benim maçım 40 sn sürdü ve İstanbul şampiyonu oldum. 3 sezondur İstanbul 1.siyim.Başarımın temelinde başkanımız ve hocalarımın bana sağladıkları olanaklardan kaynaklanıyor.Kulübümü çok seviyorum amacım dünya şampıyonluğunu ülkemize kazandırmak dedi.

Ben Rabia Yatır, 1 senedir boks yapıyorum. Türkiye 3.süyüm, 60 kiloda girdim ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum onu çok seviyoruz. Spor alanımız daha gelişmiş olursa biz daha iyi şeyler başaracağız.Buradan büyüklerimize sesleniyoruz bizlere destek verin antraman yapacak olanaklar olsun bizler dahada başarılı oluruz.

 

  • z Ya Popçu Ya Boksçu
  • z Kodef cap dostluk turnuvası başladı.
  • z Ataşehir'in gururu Kayişdağı spor kulübü.
  • z Yine yeniden Çandır Spor Külübü
  • z Galatasaray Beşiktaş'ı Arena'da devirdi
  • z Gökhan Töre'ye silahlı saldırı